Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 143 144 145 146 147 161 1450 / 1608 НАПИСИ
ЕВРЕЈСКАТА ПЕЈАЧКА САРА АРОЕСТЕ СЕ ВРАТИ ВО ДОМОТ НА ПРЕДЦИТЕ ВО БИТОЛА ЗА ПРВПАТ ПО ХОЛОКАУСТОТ

ЕВРЕЈСКАТА ПЕЈАЧКА САРА АРОЕСТЕ СЕ ВРАТИ ВО ДОМОТ НА ПРЕДЦИТЕ ВО БИТОЛА ЗА ПРВПАТ ПО ХОЛОКАУСТОТ

Познатата американска ладино пејачка Сара Ароестe, која води потекло од старо битолско еврејско семејство, на концертот синоќа ги расплака битолчани п ...
НА ОВИЕ ПРЕКРАСНИ ПЛАНИНИ, ЃУБРЕТО ШТО ЌЕ СИ ГО ДОНЕСЕТЕ,  ПОТОА ТРЕБА И ДА СИ ГО ОДНЕСЕТЕ, ВЕЛИ БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР ЧАРЛС ГАРЕТ

НА ОВИЕ ПРЕКРАСНИ ПЛАНИНИ, ЃУБРЕТО ШТО ЌЕ СИ ГО ДОНЕСЕТЕ,  ПОТОА ТРЕБА И ДА СИ ГО ОДНЕСЕТЕ, ВЕЛИ БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР ЧАРЛС ГАРЕТ

Иако имаа можност до планинскиот врв Мусици ( 1788 мнв) да се искачат со теренско возило, британскиот абасадор Чарлс Гарет и неговиот син Вилфрид одлу ...
ИЗМИНАТИВЕ 10 ГОДИНИ НЕ БЕШЕ БЕЗБЕДНО ДА СЕ ПОЈАВАМ КАКО ТИТО НА ПРОСЛАВИТЕ, КАЖА ВОЈЧЕ КИТАНОВСКИ ПРЕД ВЛАДАТА

ИЗМИНАТИВЕ 10 ГОДИНИ НЕ БЕШЕ БЕЗБЕДНО ДА СЕ ПОЈАВАМ КАКО ТИТО НА ПРОСЛАВИТЕ, КАЖА ВОЈЧЕ КИТАНОВСКИ ПРЕД ВЛАДАТА

Во дворот на Владата синоќа се прославуваше Денот на независноста 8 Септември, а меѓу граѓаните на платото кај споменикот на ослободителите на Скопје ...
ПРИНЦОТ ЏОРЏ ТРГНА НА УЧИЛИШТЕ, НЕМА ДА ИМА ПОСЕБЕН ТРЕТМАН

ПРИНЦОТ ЏОРЏ ТРГНА НА УЧИЛИШТЕ, НЕМА ДА ИМА ПОСЕБЕН ТРЕТМАН

Малиот принц Џорџ тргна на училиште, но неговата мајка, војвотката од Кембриџ, не можеше да присуствува на овој голем момент поради утринските мачнини ...
РАМИ МАЛЕК ЌЕ ГО ОЖИВЕЕ ФРЕДИ МЕРКЈУРИ НА ФИЛМ

РАМИ МАЛЕК ЌЕ ГО ОЖИВЕЕ ФРЕДИ МЕРКЈУРИ НА ФИЛМ

Харизматичниот пејач на „Квин“, Фреди Меркјури, ќе оживее на филмското платно наредната година и како ќе изгледа тоа, јавноста можеше да види на денот ...
БЕСПЛАТНА ЕКСКУРЗИЈА ДО МАНАСТИРОТ„СВ.ЈОВАН БИГОРСКИ“ СО ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ

БЕСПЛАТНА ЕКСКУРЗИЈА ДО МАНАСТИРОТ„СВ.ЈОВАН БИГОРСКИ“ СО ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ

Еуролинк осигурување организира бесплатна туристичка тура до манастирот „Св. Јован Бигорски“ за стотина граѓани на 16-ти септември. Kомпанијата соо ...
ИНДИЕЦ СМАЧКАН ОД СЛОН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛ ДА НАПРАВИ СЕЛФИ СО НЕГО

ИНДИЕЦ СМАЧКАН ОД СЛОН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛ ДА НАПРАВИ СЕЛФИ СО НЕГО

Еден Индиец бил смачкан од слон во моментите кога сакал да направи селфи со него. Сведоците изјавиле дека 54-годишниот Ашок Барти премногу се доближи ...
ВИЛИЈАМ И КЕЈТ ГО ЧЕКААТ ТРЕТОТО ДЕТЕ

ВИЛИЈАМ И КЕЈТ ГО ЧЕКААТ ТРЕТОТО ДЕТЕ

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт го очекуваат третото дете, беше официјално соопштено од палатата Кенсингтон. „Кралицата е воодушевена од вест ...
АМЕРИКАНЕЦ ЗАГИНА ОТКАКО СЕ СТРЧАЛ ВО ОГАН НА ФЕСТИВАЛОТ „БУРНИНГ МАН“

АМЕРИКАНЕЦ ЗАГИНА ОТКАКО СЕ СТРЧАЛ ВО ОГАН НА ФЕСТИВАЛОТ „БУРНИНГ МАН“

Четириесет и едногодишен Американец загина на „Бурнинг мен“, откако се стрчал кон големиот оган, со кој традиционално се затвора овој фестивал, што се ...
ЕУРОЛИНК СО СТАНБЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ЗА 1 ДЕНАР ДНЕВНО ВО ПРВАТА ГОДИНА И ПОДАРОК ЗА КЛИЕНТИТЕ

ЕУРОЛИНК СО СТАНБЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ЗА 1 ДЕНАР ДНЕВНО ВО ПРВАТА ГОДИНА И ПОДАРОК ЗА КЛИЕНТИТЕ

Сите нови и постоечки клиенти на Еуролинк осигирување кои до 30 септември ќе потпишат тригодишен договор за лојалност за Доми Комплет на Еуролинк, пок ...
1 143 144 145 146 147 161 1450 / 1608 НАПИСИ