Категорија: Македонија

1 1.067 1.068 1.069 1.070 1.071 1.100 10690 / 10996 НАПИСИ
И КРИВИЧНИОТ СУД ПАДНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

И КРИВИЧНИОТ СУД ПАДНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Шарената револуција вечерва ја бојадисува зградата на Кривичниот суд. Се фрлаат балони со боја и се скандира паролата „Нема правда, нема мир“. Антивла ...
ЗНМ: СО НОВИНАРИ ВО ЗАТВОР НЕМА СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

ЗНМ: СО НОВИНАРИ ВО ЗАТВОР НЕМА СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

  Додека целиот демократски свет го слави денот на слободата на печатот, ние дојдовме пред затворот во Шуто Оризари затоа што неговата симболи ...
ПРОТЕСТИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА, МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО НА АВГАНИСТАН НА КРИЗНАТА СВЕТСКА МАПА

ПРОТЕСТИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА, МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО НА АВГАНИСТАН НА КРИЗНАТА СВЕТСКА МАПА

Граѓанското здружение Протестирам најави дека од вечерва повторно ќе се организираат протести низ Скопје, со почеток во 18 часот пред седиштето на Спе ...
ИВАНОВ СО ПОМИЛУВАЊАТА ЈА ВРАТИ МАКЕДОНИЈА НА КРИЗНАТА МАПА НА СВЕТОТ

ИВАНОВ СО ПОМИЛУВАЊАТА ЈА ВРАТИ МАКЕДОНИЈА НА КРИЗНАТА МАПА НА СВЕТОТ

Македонија се најде во друштво со Авганистан, Бангладеш, Гамбија, Ирак, Нагорно-Карабах (Азербејџан), Република Конго и Сирија како држави во кои се к ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ВО КАНАДА, ПОДДРШКА ЗА СЈО И ТЕХНИЧКА ВЛАДА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ВО КАНАДА, ПОДДРШКА ЗА СЈО И ТЕХНИЧКА ВЛАДА

Шарената револуција се прошири и во Канада. Пред македонскиот конзулат во Торонто вчера протестираа седумдесетина Македонци кои што протестираа за сос ...
МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО СО АВГАНИСТАН СПОРЕД МЕЃУНАРОДНАТА КРИЗНА ГРУПА

МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО СО АВГАНИСТАН СПОРЕД МЕЃУНАРОДНАТА КРИЗНА ГРУПА

Меѓународната кризна група (ИЦГ), на својата редовна месечна листа за надзор на кризи и конфликти во целиот свет ја стави Македонија меѓу земјите каде ...
НЕМА РАБОТНИЧКИ ПРАВА, НЕМА МИР, УТРЕ ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

НЕМА РАБОТНИЧКИ ПРАВА, НЕМА МИР, УТРЕ ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Со паролите „Нема работнички права, нема мир“, во Скопје вечерва се одржа Второмајскиот протестен марш што го организира Повелбата за солидарност на с ...
КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

КАТИЦА КАМШИКУВА, ЛАУРА СКАЛПИРА – ДАМИ СО СПЕЦИЈАЛНА ЗАДАЧА

За едната велат дека има камшик. За другата велат дека собира скалпови. Едната е Катица Јанева од Македонија. Другата е Лаура Кодрута Ковеси од Романи ...
ШАРЕНО ПИСМО ОД ХАГ СО ПОДДРШКА ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ШАРЕНО ПИСМО ОД ХАГ СО ПОДДРШКА ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Група македонски граѓани што живеат во Холандија, вчера до Амбасадата на Македонија во Хаг испратија писмо со кое изразија целосна поддршка на отпорот ...
КАТИЦА ЗА ФАЈНЕНШАЛ ТАЈМС: ПОМИЛУВАНИТЕ ОД ИВАНОВ ЌЕ ГИ ГОНИМЕ И ЗА ДРУГ КРИМИНАЛ

КАТИЦА ЗА ФАЈНЕНШАЛ ТАЈМС: ПОМИЛУВАНИТЕ ОД ИВАНОВ ЌЕ ГИ ГОНИМЕ И ЗА ДРУГ КРИМИНАЛ

„Ако претседателот има намера да продолжи со помилувањата на луѓе кои се обвинети, тој ќе има многу работа, оти ние нема да сопреме“ изјавила специјал ...
1 1.067 1.068 1.069 1.070 1.071 1.100 10690 / 10996 НАПИСИ