Категорија: Македонија

1 1.068 1.069 1.070 1.071 1.072 1.100 10700 / 10996 НАПИСИ
ВРАБОТЕНА ВО АРМ ТВРДИ ДЕКА Е ПРЕКОМАНДУВАНА ПОРАДИ УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИТЕ

ВРАБОТЕНА ВО АРМ ТВРДИ ДЕКА Е ПРЕКОМАНДУВАНА ПОРАДИ УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИТЕ

Вработена во Армијата на Република Македонија тврди дека поради учеството во протестите на „Шарена Револуција“ била прераспределена на друга работна п ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ДА СЕ НАПРАВАТ НОВИ АНАЛИЗИ ЗА СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ДА СЕ НАПРАВАТ НОВИ АНАЛИЗИ ЗА СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ

Основното јавно обвинителство (ОЈО) и покрај завршената обдукција на Коста Крпач, доцна синоќа издало наредба за нови дополнителни анализи, пренесе 24 ...
КРПАЧ ГО СЛЕДЕЛЕ ОТКАКО ПОЧНАЛ СОРАБОТКА СО СЈО

КРПАЧ ГО СЛЕДЕЛЕ ОТКАКО ПОЧНАЛ СОРАБОТКА СО СЈО

Сите лица што биле снимени дека влегуваат во СЈО, а кои можеле со свое сведочење да станат потенцијална опасност за засегнатите од постапките на обвин ...
ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

Специјалното обвинителство ја истражувало и фирмата на покојниот Коста Крпач, кој вчера беше најден со прострелна рана во градите во својот стан, отка ...
СОБРАНИЕТО ГИ ОСТАВИ НЕЗАШТИТЕНИ ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

СОБРАНИЕТО ГИ ОСТАВИ НЕЗАШТИТЕНИ ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

Да имало Специјалното обвинителство закон за заштита на сведоци, ќе го вметнело сега починатиот сведок Коста Крпач во програмата за заштита на сведоци ...
УШТЕ 30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА САВЕСКИ И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

УШТЕ 30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА САВЕСКИ И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Куќниот притвор за нови 30 дена им е продлжен на членот на Президиумот на Левица проф. Здравко Савески и на уште двајца демонстранти приведени по прот ...
СЈО ИМА ДОКАЗИ ДЕКА ПОЧИНАТИОТ СВЕДОК КРПАЧ БИЛ ПОД ПРИТИСОК

СЈО ИМА ДОКАЗИ ДЕКА ПОЧИНАТИОТ СВЕДОК КРПАЧ БИЛ ПОД ПРИТИСОК

Специјалното обвинителство издаде соопштение во врска со смртта на скопјанецот Коста Крпач и потврди дека тој бил сведок, но не и осомничен во предист ...
СПАСОВСКИ ОД БИТОЛА: ЖАЛАМ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ, НЕ САКАМ ДА ИМ ДАВАМ ПОЛИТИЧКА КОНОТАЦИЈА

СПАСОВСКИ ОД БИТОЛА: ЖАЛАМ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ, НЕ САКАМ ДА ИМ ДАВАМ ПОЛИТИЧКА КОНОТАЦИЈА

„Жалам за инцидентот што се случи вчера во Битола, во кој жртва е поранешен пратеник на СДСМ. Меѓутоа, на масата биле и поранешен градоначалник и пора ...
ПОЧИНАТИОТ КОСТА КРПАЧ БЕШЕ СВЕДОК, СЈО ИМА ДОКАЗИ ЗА ПРИТИСОЦИТЕ ВРЗ НЕГО

ПОЧИНАТИОТ КОСТА КРПАЧ БЕШЕ СВЕДОК, СЈО ИМА ДОКАЗИ ЗА ПРИТИСОЦИТЕ ВРЗ НЕГО

„Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, најостро ги дем ...
ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО  ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

Функционерот на СДСМ од Битола, Борче Петковски, кој вчера беше повреден со куршум во ногата за време на инцидентот бил заедно со неговите блиски приј ...
1 1.068 1.069 1.070 1.071 1.072 1.100 10700 / 10996 НАПИСИ