Категорија: Македонија

1 1.066 1.067 1.068 1.069 1.070 1.288 10680 / 12877 НАПИСИ
ХАН САКА ДА СЕ СРЕТНЕ СО НОВИОТ СОБРАНИСКИ СПИКЕР, АМА ТЕШКО ДА СЕ ИЗБЕРЕ ДЕНЕСКА

ХАН САКА ДА СЕ СРЕТНЕ СО НОВИОТ СОБРАНИСКИ СПИКЕР, АМА ТЕШКО ДА СЕ ИЗБЕРЕ ДЕНЕСКА

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан денеска ќе биде во Скопје на средби со политичките лидери и во неговата агенда е ставен т ...
ГАЗДАТА КОЧАН 11 ДЕНА ВО БЕГСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЈО

ГАЗДАТА КОЧАН 11 ДЕНА ВО БЕГСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЈО

Вработените од „Трансмет“ и други компании на Сеад Кочан денеска го блокираа Специјалното јавно обвинителство, откако минатата недела протестираа пред ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СКРИЛО ХАРД ДИСК СО ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ НА ЗАЕВ ВО „ПУЧ“

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СКРИЛО ХАРД ДИСК СО ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ НА ЗАЕВ ВО „ПУЧ“

Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева објави дека од Обвинителството на Марко Зврлевски добило хард диск со снимени десетици илјади разгов ...
ВМРО-ДПМНЕ СЕ СПРЕМА ЗА НОВО ПРЖИНО, ГРУЕВСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ВЕТУВАЊЕТО ПРЕД ДИК

ВМРО-ДПМНЕ СЕ СПРЕМА ЗА НОВО ПРЖИНО, ГРУЕВСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ВЕТУВАЊЕТО ПРЕД ДИК

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски најави дека партијата подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, со што практично ...
НОСЕТЕ ШАРЕНИ ЧОРАПИ И ШАРЕНИ НОКТИ, ДЕНЕСКА Е СВЕТСКИ ДЕН НА ДАУНОВИОТ СИНДРОМ

НОСЕТЕ ШАРЕНИ ЧОРАПИ И ШАРЕНИ НОКТИ, ДЕНЕСКА Е СВЕТСКИ ДЕН НА ДАУНОВИОТ СИНДРОМ

Годинашното одбележување на Светскиот ден на Дауновиот синдром 21 Март во Македонија ќе биде вечерва во Кинотеката во Скопје, каде ќе се одржат неколк ...
ПОЧИНА ЧЕТИРИГОДИШНО ДЕТЕ ИСКАСАНО ОД КУЧИЊА

ПОЧИНА ЧЕТИРИГОДИШНО ДЕТЕ ИСКАСАНО ОД КУЧИЊА

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта, кое во четвртокот претпладне беше нападнато и искасано од глутница кучиња, почина денес попладне на с ...
ХУМАНИТАРНА ТРКА НА ДЕЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ, В ПОНЕДЕЛНИК ОБЛЕЧЕТЕ ШАРЕНИ ЧОРАПИ

ХУМАНИТАРНА ТРКА НА ДЕЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ, В ПОНЕДЕЛНИК ОБЛЕЧЕТЕ ШАРЕНИ ЧОРАПИ

Хуманитарна трка за лицата со Даунов синдром се одржа денеска во Градскиот парк во Скопје. На трката учествуваа деца со Даунов синдром, нивните семејс ...
ЈАНЕВА СЕ СРЕТНА СО РИБАРЕВ ЗА ОПСТРУКЦИИТЕ НА КРИВИЧНИОТ СУД

ЈАНЕВА СЕ СРЕТНА СО РИБАРЕВ ЗА ОПСТРУКЦИИТЕ НА КРИВИЧНИОТ СУД

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска се сретнала со в.д. претседателот на Основниот суд Скопје 1 Стојанче Рибарев, соопшти Судот. На с ...
ВЕЉАНОСКИ ЗАКАЖА КООРДИНАЦИЈА ЗА КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОРИ И ИМЕНУВАЊА ВО ВТОРНИК

ВЕЉАНОСКИ ЗАКАЖА КООРДИНАЦИЈА ЗА КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОРИ И ИМЕНУВАЊА ВО ВТОРНИК

Претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски за вторник во 12 часот закажа кординација со претставниците на парламентарните партии за утв ...
ХАН ВО ВТОРНИК ВО СКОПЈЕ ДА ПОВТОРИ ДЕКА ТРЕБА БРЗО ДА СЕ ФОРМИРА ВЛАДА

ХАН ВО ВТОРНИК ВО СКОПЈЕ ДА ПОВТОРИ ДЕКА ТРЕБА БРЗО ДА СЕ ФОРМИРА ВЛАДА

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, заедно со тројца европратеници Едвард Кукан, Иво Вајгл и Кнут Флекенштајн, во вторник ќе ...
1 1.066 1.067 1.068 1.069 1.070 1.288 10680 / 12877 НАПИСИ