Категорија: Македонија

1 1.065 1.066 1.067 1.068 1.069 1.100 10670 / 10996 НАПИСИ
„ПРОБАВТЕ ДА СОКРИЕТЕ УБИСТВО“, ПОТСЕТУВА ШАРЕНАТА РЕВОЛЦИЈА

„ПРОБАВТЕ ДА СОКРИЕТЕ УБИСТВО“, ПОТСЕТУВА ШАРЕНАТА РЕВОЛЦИЈА

На чело со Александар Нешковски, брат на убиениот Мартин Нешковски, колоната демонстранти во Скопје тргна кон Собранието на Република Македо ...
ЈАНЕВА СПОДЕЛИЛА ИНФОРМАЦИИ ЗА КРПАЧ СО ЗВРЛЕВСКИ, НО ТОЈ ОДБИВА ДА СОРАБОТУВА СО СЈО

ЈАНЕВА СПОДЕЛИЛА ИНФОРМАЦИИ ЗА КРПАЧ СО ЗВРЛЕВСКИ, НО ТОЈ ОДБИВА ДА СОРАБОТУВА СО СЈО

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги сподели со Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје податоците кои можат да придонесат во расчистување на ...
НЕМА МИНИМУМ КРИТЕРИУМИ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ – ПИСМО ОД ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

НЕМА МИНИМУМ КРИТЕРИУМИ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ – ПИСМО ОД ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Холандскиот министер за надворешни работи Берт Кундерс во својство на претседавач на Европската унија констатирал дека “минимумот критериуми за веродо ...
НЕМА НОВИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД

НЕМА НОВИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД

Нема нови македонски државјани на црната листа на Одделот за контрола на странски имоти при Министерството за финансии на САД, објавена денеска. На ...
БАНКНОТИ СО ЛИКОТ НА ВЛАДИМИР ТАЛЕВСКИ – НОВА БИТОЛСКА ГЕРИЛА

БАНКНОТИ СО ЛИКОТ НА ВЛАДИМИР ТАЛЕВСКИ – НОВА БИТОЛСКА ГЕРИЛА

Битолчани отпечатија пари со ликот на градоначалникот Владимир Талевски. Група граѓани претпладнево направија нова герила акција и му ги фрлија банкно ...
ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

СПЕЦИЈАЛНО ЗА СДК.МК ОД БЕРЛИН - СИЛВЕРА ПАДОРИ - КЛЕНКЕ Уште еден Јоханес, овој пат Германецот Хајндл, паралелно со Австриецот и актуелниот европс ...
БОЈА И БОМБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДИК

БОЈА И БОМБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДИК

Балони со боја летаа синоќа кон зградата на поранешна НИП „Нова Македонија“ каде што е сместена Државната изборна комисија. Демонстрантите од Шарената ...
ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

Шарените револуционери, по неколку дена одмор, вечерва продолжија со протестите и по кумановските улици. Претставници на невладини организации, опозиц ...
ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

Со транспаренти „Долу маските“ и „Честито аболиција“ демонстрантите од Битола го чекаа градоначалникот Владимир Талески пред Центарот за култура каде ...
„СИСТЕМ ВАРА, ВЛАДА ПАДА“ ПОРАЧАА СТРУМИЧАНИ

„СИСТЕМ ВАРА, ВЛАДА ПАДА“ ПОРАЧАА СТРУМИЧАНИ

Со песната „Систем вара, Влада пада“ од групата ,,Београдски синдикат,, струмичани на протестен марш побараа повлекување на одлуката за аболиција на П ...
1 1.065 1.066 1.067 1.068 1.069 1.100 10670 / 10996 НАПИСИ