Категорија: Македонија

1 1.064 1.065 1.066 1.067 1.068 1.100 10660 / 10996 НАПИСИ
ШАРЕНИ БАЛОНИ ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА НА ДЕНЕШНИОТ ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

ШАРЕНИ БАЛОНИ ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА НА ДЕНЕШНИОТ ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

Стотици шарени балони носат демострантите вечерва на протестот со кој се бара оставка од претседателот Ѓорге Иванов. Според тоа што го дознаваме од ...
TАКИ ФИТИ: ЌЕ МОРА ДА СЕ НАМАЛАТ ПЛАТИТЕ НА АДМИНИСТРАЦИЈАТА

TАКИ ФИТИ: ЌЕ МОРА ДА СЕ НАМАЛАТ ПЛАТИТЕ НА АДМИНИСТРАЦИЈАТА

Ќе има потреба од ребаланс на буџетот бидејќи приливите се намалуваат, оцени претседателот на МАНУ, академик Таки Фити во рамките на научната конферен ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ СЕ СОМНЕВА ДЕКА НА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМ Е ПОВРЕДЕНО ПРАВОТО НА ШТРАЈК

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ СЕ СОМНЕВА ДЕКА НА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМ Е ПОВРЕДЕНО ПРАВОТО НА ШТРАЈК

  Народниот правобранител Иџет Мемети основано се сомнева дека на затворениците во Македонија им е повредено правото на штрајк, изјавија за СА ...
СЈО БАРА ОД СУДОТ ДА ГО ЗАМРЗНЕ ИМОТОТ НА БИТОЛСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК

СЈО БАРА ОД СУДОТ ДА ГО ЗАМРЗНЕ ИМОТОТ НА БИТОЛСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК

Специјалното јавно обвинителство побрало од Кривичниот суд во Скопје замрзнување на имотот на неколку лица осомничени во случајот „Транспортер“, меѓу ...
САМО ВМРО-ДПМНЕ ДОСТАВИ ЧЛЕНОВИ ЗА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ

САМО ВМРО-ДПМНЕ ДОСТАВИ ЧЛЕНОВИ ЗА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ

Само ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлози за членови на избирачките одбори за изборите на 5 јуни, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Државната изборна комисија (Д ...
БИТОЛЧАНИ ПЛАЌААТ СО ПАРИТЕ СО ЛИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

БИТОЛЧАНИ ПЛАЌААТ СО ПАРИТЕ СО ЛИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

Низ битолските кафулиња во оптек се пуштени и банкнотите со ликот на помилуваниот градоначалник Владимир Талески. Битолчани од вчера се поб ...
КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

Пред Влада демонстрантите вечерва поставија големи портрети од поранешниот премиер Никола Груевски и поранешната министерка за внатрешни работи Гордан ...
БИТОЛЧАНИ ГО РЕЦИТИРАА СЛАВКО ЈАНЕВСКИ ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ 

БИТОЛЧАНИ ГО РЕЦИТИРАА СЛАВКО ЈАНЕВСКИ ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ 

На вечерашниот протест во Битола демонстрантите ја рецитираа песната „Цветови“ од македонскиот виртуозен поет Славко Јаневски, посветувајќи ја на прер ...
ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА Е КРВАВО ЦРВЕН ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ

ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА Е КРВАВО ЦРВЕН ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ

Со црвена боја демонстрантите испишаа „Убијци“ на Плоштадот Македонија на кој пред пет години беше убиен Мартин Нешковски. Насекаде оставија траги кои ...
ЦРВЕНА БОЈА ЗА БАРОКНИОТ МЕРМЕР НА ПЛОШТАД

ЦРВЕНА БОЈА ЗА БАРОКНИОТ МЕРМЕР НА ПЛОШТАД

Со црвена боја демонстрантите испишаа „убијци“ на Плоштадот Македонија на кој пред пет години беше убиен Мартин Нешковски. Оставаат траги кои ја симбо ...
1 1.064 1.065 1.066 1.067 1.068 1.100 10660 / 10996 НАПИСИ