Категорија: Македонија

1 1.245 1.246 1.247 1.248 1.249 1.256 12470 / 12560 НАПИСИ
ЗАЕВ ДО МОГЕРИНИ: СДСМ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ДА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК

ЗАЕВ ДО МОГЕРИНИ: СДСМ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ДА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК

На Македонија и се неопходни кредибилни избори со прочистен избирачки список, медиумски реформи и без притисоци, потенцирал лидерот на СДСМ, Зоран Зае ...
ЗАЕВ ПОВИКА НА ФОРМИРАЊЕ ШИРОК ФРОНТ И ПЛАТФОРМА ЗА СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ ПОВИКА НА ФОРМИРАЊЕ ШИРОК ФРОНТ И ПЛАТФОРМА ЗА СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска повика на широк граѓански фронт за слободна Македонија, а против Никола Груевски. Тој повика во платформата за сл ...
МАКЕДОНЦИ ОД ВЕЛЕС СО ПРОПАГАНДНИ ПОРТАЛИ РАБОТАТ ВО КОРИСТ НА ДОНАЛД ТРАМП

МАКЕДОНЦИ ОД ВЕЛЕС СО ПРОПАГАНДНИ ПОРТАЛИ РАБОТАТ ВО КОРИСТ НА ДОНАЛД ТРАМП

  Најмалку шест веб-страници што пренесуваат пропагандистички вести во корист на потенцијалниот кандидат на Републиканската парија за претседа ...
РЕШЕНИЕТО ЗА РАСПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО, ВЕЉАНОСКИ ЌЕ ГО ПОТПИШE НА 15 АПРИЛ

РЕШЕНИЕТО ЗА РАСПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО, ВЕЉАНОСКИ ЌЕ ГО ПОТПИШE НА 15 АПРИЛ

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, донесе одлука решението за распуштање на Собранието да го потпише на 15 април. Како што се вели во сооп ...
ПО БУРНАТА НОЌ, ДЕН ЗА ЧЕКАЊЕ, РЕАКЦИИ И ЗА ОДЛУКИ

ПО БУРНАТА НОЌ, ДЕН ЗА ЧЕКАЊЕ, РЕАКЦИИ И ЗА ОДЛУКИ

По синоќешното распуштање на парламентот, многу малку работи станаа појасни на политичката сцена во Македонија, освен дека повторно нема прецизна разв ...
ХОВИТ ЗА „МЕТА“: КВАЛИТЕТОТ НА ИЗБОРИТЕ Е ПОВРЗАН И СО ДАТУМОТ НА НИВНОТО ОДРЖУВАЊЕ

ХОВИТ ЗА „МЕТА“: КВАЛИТЕТОТ НА ИЗБОРИТЕ Е ПОВРЗАН И СО ДАТУМОТ НА НИВНОТО ОДРЖУВАЊЕ

Датумот на одржувањето изборите и демократскиот квалитет на изборниот процес не можат да се разгледуваат одделно, изјави денеска за „Мета“, европратен ...
ДИК ПРОДОЛЖУВА СО ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

ДИК ПРОДОЛЖУВА СО ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

Државната изборна комисија (ДИК) денеска во 11 часот ќе одржи редовна работна средба за прочистување на избирачкиот список. Како што информираат за „М ...
СДСМ ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕ И ЧЛЕНОВИТЕ ОД ДИК ПО НАЈАВАТА ЗА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

СДСМ ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕ И ЧЛЕНОВИТЕ ОД ДИК ПО НАЈАВАТА ЗА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

Извесно е дека и членовите на Државната изборна комисија (ДИК) предложени од СДСМ ќе бидат повлечени по најавата на лидерот на партијата Зоран Заев де ...
ЗАЕВ: ИЛИ ГРУЕВСКИ ИЛИ МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ: ИЛИ ГРУЕВСКИ ИЛИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ нема да учествува на овие лажни избори, изјави вечерва лидерот на СДСМ Зоран Заев, објавувајќи дека опозицијата ќе ги бојкотира изборите на 5 јун ...
СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

Собранието на Македонија се распушти. Пратениците од опозицијата не беа во салата. Освен координаторите на пратеничките групи, не беа присутни ни прат ...
1 1.245 1.246 1.247 1.248 1.249 1.256 12470 / 12560 НАПИСИ