Категорија: Македонија

1 1.246 1.247 1.248 1.249 1.250 1.286 12480 / 12851 НАПИСИ
ХАЈНДЛ УТРЕ ПРИСТИГНУВА ВО СКОПЈЕ

ХАЈНДЛ УТРЕ ПРИСТИГНУВА ВО СКОПЈЕ

Специјалниот пратеник на германското министерството за надворешни работи за Македонија, Јоханес Хајндл, утре ќе допатува во дводневна посета на Македо ...
ГРАЃАНИТЕ ВО АПРИЛ ПОВЛЕКЛЕ РЕКОРДНИ 58,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД БАНКИТЕ

ГРАЃАНИТЕ ВО АПРИЛ ПОВЛЕКЛЕ РЕКОРДНИ 58,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД БАНКИТЕ

Граѓаните повлекле рекордни 58,5 милиони евра (3,6 милијарди денари) од банките во април годинава, што е 1,6 отсто од вкупните депозити на населението ...
БИТОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА НЕГИРА ИНЦИДЕНТ, ЛУЃЕТО САМО ВИКАЛЕ ПРЕД КУЌАТА НА АКТИВИСТОТ

БИТОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА НЕГИРА ИНЦИДЕНТ, ЛУЃЕТО САМО ВИКАЛЕ ПРЕД КУЌАТА НА АКТИВИСТОТ

Од битолската полиција поврдија дека синоќа поголема група битолчани се собрале пред домот на Илија Балтовски, активист на „Битолското движење“ кое со ...
ИНЦИДЕНТ ВО БИТОЛА, ГРУПА ОД ГДОМ ГО НАПАДНА ДОМОТ НА ВОДАЧОТ НА ГЕРИЛАТА

ИНЦИДЕНТ ВО БИТОЛА, ГРУПА ОД ГДОМ ГО НАПАДНА ДОМОТ НА ВОДАЧОТ НА ГЕРИЛАТА

Поголема група битолчани вечерва по протестот на ГДОМ се упатија пред куќата на еден од водачите на „Битолското движење“, Илија Балтовски во населбата ...
ОБОЕНИ КИНОТО МАНАКИ И СУДОТ ВО БИТОЛА

ОБОЕНИ КИНОТО МАНАКИ И СУДОТ ВО БИТОЛА

Додека траеја превирањата за директорската фотелја на фестивалот за филмска камера „Браќа Манаки“, новото кино „Манаки“ во Битола ја смени бојата. Шар ...
ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО

ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО

Со скандирање „Затовор не ти бега Никола“ и „Се гледаме утре во исто време“ шарените револуционери почнаа да си заминуваат од пред Управата за јавни п ...
ШАРЕНО И УЈП ОТИ ВЛАДАТА СЕ ЗАДОЛЖУВА 15 ЕВРА СЕКОЈА СЕКУНДА

ШАРЕНО И УЈП ОТИ ВЛАДАТА СЕ ЗАДОЛЖУВА 15 ЕВРА СЕКОЈА СЕКУНДА

Со балони полни поликолор во различни бои и пушки на вода полни со боја, шарена стана и фасадата на Управата за јавни приходи. Антивладините демонстра ...
ОГРАБЕНАТА ТОЛПА ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ОДИ КОН УЈП

ОГРАБЕНАТА ТОЛПА ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ОДИ КОН УЈП

Шарената револуција го почна вечерашниот поход. Со транспаренти „Ограбената топла доаѓа“ и „Трошите за чоколади, а ние немаме ни за леб“ во моментов д ...
ОРАВ: НЕМА ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ, ПОТРЕБНИ СЕ БРЗИ И СЕРИОЗНИ ОДЛУКИ

ОРАВ: НЕМА ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ, ПОТРЕБНИ СЕ БРЗИ И СЕРИОЗНИ ОДЛУКИ

Политичката криза станува се подлабока. Потребни се брзи и сериозни одлуки. Нема повеќе време за одложување и опструкции, рече евроабмасадорот Аиво Ор ...
ОПОЗИЦИЈАТА СПРЕМИ ПРОЕКТ ЗА ГЕНЕРАЛЕН РЕИЗБОР НА СУДИИТЕ

ОПОЗИЦИЈАТА СПРЕМИ ПРОЕКТ ЗА ГЕНЕРАЛЕН РЕИЗБОР НА СУДИИТЕ

Проектот за генерален реизбор на околу 650 судии колку што се вкупно во Македонија е готов од страна на опозиционите партии. Моделите им се разлик ...
1 1.246 1.247 1.248 1.249 1.250 1.286 12480 / 12851 НАПИСИ