Категорија: Македонија

1 1.244 1.245 1.246 1.247 1.248 1.286 12460 / 12851 НАПИСИ
УСТАВЕН СУД НЕМА ВРЕМЕ ДА ГИ ОДЛОЖИ ИЗБОРИТЕ ДО 5 ЈУНИ

УСТАВЕН СУД НЕМА ВРЕМЕ ДА ГИ ОДЛОЖИ ИЗБОРИТЕ ДО 5 ЈУНИ

Премногу е краток рокот за да можат уставните судии да одлучат по иницијативата на ДУИ за оценување на одлуката за распуштање на Собранието, тврдат за ...
ДОДЕКА СИТЕ БАРААТ НАЧИН ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО, ТРАЈКО ЌЕ ОДИ КАЈ ПАПАТА ВО РИМ

ДОДЕКА СИТЕ БАРААТ НАЧИН ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО, ТРАЈКО ЌЕ ОДИ КАЈ ПАПАТА ВО РИМ

Додека партиите бараат законски начин како да го соберат Парламентот и да ги одложат изборите, претседателот на СобраниетоТрајко Вељаноски утре ќе зам ...
ТВИТЕРЏИИТЕ РАЗБРАЛЕ ДЕКА КАЛИОПИ ПЕЕЛА ЗА ЌЕБАПИ

ТВИТЕРЏИИТЕ РАЗБРАЛЕ ДЕКА КАЛИОПИ ПЕЕЛА ЗА ЌЕБАПИ

Песната „Дона“ на македонската претставничка на Евросон Калиопи не се пласираше помеѓу финалистите во втората полуфинална вечер на Евросонг што оваа г ...
ТАЧИ: ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО Е МРТОВ, ВРЕМЕ Е ЗА НОВ ДОГОВОР

ТАЧИ: ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО Е МРТОВ, ВРЕМЕ Е ЗА НОВ ДОГОВОР

Договорот од Пржино е мртов, време е за нов договор, изјави претседателот на ДПА, Мендух Тачи, по средбата со германскиот специјален претставник на Ма ...
И ДУИ, ПО САД ПОБАРА ИТНО СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

И ДУИ, ПО САД ПОБАРА ИТНО СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

ДУИ бара повторно свикување на Собранието што се распушти на 5 април оваа година. Веднаш откако американската амбасадата на САД соопшти дека Соединети ...
БИТОЛЧАНИ СО СЕНО ЗА НЕДОКАПЕНИОТ КОЊ НА ФИЛИП

БИТОЛЧАНИ СО СЕНО ЗА НЕДОКАПЕНИОТ КОЊ НА ФИЛИП

Филип Втори во Битола само го одмија, но не го искапија. Неколкуте битолчанки од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ кои попладнево се зафатија да го исчист ...
БОМБИ ПОД ПРОЗОРОТ НА ГРУЕВСКИ И БОЈА ВРЗ НЕГОВИОТ ПОРТРЕТ

БОМБИ ПОД ПРОЗОРОТ НА ГРУЕВСКИ И БОЈА ВРЗ НЕГОВИОТ ПОРТРЕТ

Повторно обоено лицето на поранешниот премиер Никола Груевски. Антивладините демонстранти пред зградата во која живее тој, на улица Бихаќска, односно ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ТРГНА КОН ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ТРГНА КОН ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

Повторно шарени чадори во Шарената револуција. Дождот не ги сопре скопјани и вечерва да излезат на протест. Со транспаренти „Извршители наместо инвест ...
САД БАРААТ СОБРАНИЕТО ДА СЕ СОСТАНЕ И ДА ГИ ОТКАЖЕ ИЗБОРИТЕ

САД БАРААТ СОБРАНИЕТО ДА СЕ СОСТАНЕ И ДА ГИ ОТКАЖЕ ИЗБОРИТЕ

Соединетите Американски Држави ги повикуваат партиите повторно да го свикаат Собранието, да ги откажат изборите, да ги поништат помилувањата, и повтор ...
ХАЈНДЛ: ВРЕМЕТО Е КРАТКО, ПОТРЕБЕН Е ЗАЕДНИЧКИ НАПОР ОД СИТЕ ПАРТИИ

ХАЈНДЛ: ВРЕМЕТО Е КРАТКО, ПОТРЕБЕН Е ЗАЕДНИЧКИ НАПОР ОД СИТЕ ПАРТИИ

Германскиот дипломат Јоханес Хајндл, по пристигнувањето во Македонија, соопшти дека е дојден за да се запознае со ситуацијата во земјата. – Дојдов ...
1 1.244 1.245 1.246 1.247 1.248 1.286 12460 / 12851 НАПИСИ