Категорија: Македонија

1 1.254 1.255 1.25612560 / 12560 НАПИСИ
ПОЧИНА АКТЕРОТ АЦО СНАГАТА

ПОЧИНА АКТЕРОТ АЦО СНАГАТА

Скопје, 19 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Една од последните икони на македонското глумиште, Ацо Јовановски почина на 18 март во Скопје, на 86 год ...
СТАПИ ВО СИЛА ЗАКОНОТ ЗА СВИРКАЧИТЕ

СТАПИ ВО СИЛА ЗАКОНОТ ЗА СВИРКАЧИТЕ

Скопје, 18 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Законот за укажувачите од денес стапи во сила. Со него се уредуваат заштитеното пријавување на криминал и ко ...
УСТАВНИОТ СУД ПОМАГА НЕКАЗНУВАЊЕ ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

УСТАВНИОТ СУД ПОМАГА НЕКАЗНУВАЊЕ ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

Брзината со која дејствуваше Уставниот суд и нетранспарентното одлучување беа во голема мера без преседан, изјавија од Американската амбасада за САКАМ ...
СЈО: НЕ ЈА КОМЕНТИРАМЕ ОДЛУКАТА НА УСТАВНИОТ СУД ЗА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ

СЈО: НЕ ЈА КОМЕНТИРАМЕ ОДЛУКАТА НА УСТАВНИОТ СУД ЗА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ

Скопје, 18 март, 2016 - (META) Специјалното јавно обвинителство не ја коментира одлуката на Уставниот суд со која се укинаа измените на Законот за пом ...
СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА ЗА ДА ГО РАЗГЛЕДУВА ИЗВЕШТАЈОТ

СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА ЗА ДА ГО РАЗГЛЕДУВА ИЗВЕШТАЈОТ

Скопје, 18 март, 2016 - (META) Советот на јавни обвинители на денешната седница не го разгледа извештајот на специјалната обвинителка, Катица Јанева, ...
ВЕНЕЦИСКА КОМИСИЈА: СЈО ДА НЕ ИСКЛУЧУВА НОВИ  БОМБИ

ВЕНЕЦИСКА КОМИСИЈА: СЈО ДА НЕ ИСКЛУЧУВА НОВИ БОМБИ

Скопје, 17 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Венециската комисија смета дека Законот за заштита на приватноста, познат како Закон за бомбите, има легитим ...
ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА СМЕТА ДЕКА СВИРКАЧИТЕ НЕ СЕ ЗАШТИТЕНИ

ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА СМЕТА ДЕКА СВИРКАЧИТЕ НЕ СЕ ЗАШТИТЕНИ

Скопје, 17 март 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Венециската комисија смета дека Законот за укажувачите треба да се доработи, бидејќи со него не е заштитено о ...
АПЕЛИ ДО ЦИПРАС ДА ГО ЗАДРЖИ „МАКЕДОНЕЦОТ“ МУЗАЛАС

АПЕЛИ ДО ЦИПРАС ДА ГО ЗАДРЖИ „МАКЕДОНЕЦОТ“ МУЗАЛАС

Атина, 17 март, 2016 - (META) Грчкиот премиер Алексис Ципрас е растргнат меѓу барањето на неговиот коалициски партнер и министер за одбрана, Панос Кам ...

БИБЛИСКИ АЕРОДРОМ

1 Александар Македонски за помалку од 15 години го освоил целиот познат свет. Скопскиот аеродром кој треба да го носи неговото име за 15 години ја има ...

МАМА АНГЕЛА

1 Германската канцеларка Ангела Меркел зборувајќи за проширувањето на ЕУ во Бундестагот рече дека "земјите како Албанија, Босна, Србија и Македонија и ...
1 1.254 1.255 1.25612560 / 12560 НАПИСИ