Категорија: Makедонија

1 730 731 732 733 734 800 7320 / 7991 НАПИСИ
КАТИЦА ОД БРИСЕЛ ПОРАЧА ДЕКА СЈО НЕМА ДА СЕ ОБЕСХРАБРИ

КАТИЦА ОД БРИСЕЛ ПОРАЧА ДЕКА СЈО НЕМА ДА СЕ ОБЕСХРАБРИ

Обвинителка Катица Јанева денес од Брисел порача дека и покрај секојдневните предизвици со кои се соочува Специјалното јавно обвинителство во меѓуинст ...
САВЕСКИ И КУНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО НА СЛОБОДА

САВЕСКИ И КУНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО НА СЛОБОДА

Здравко Савески и Владимир Куновски од „Левица“ и официјално се на слобода. Тие попладнево го добиле писменото решение за укинување на куќниот притвор ...
ДА СЕ УКИНАТ ВОЗАЧОТ, ПЕРСОНАЛОТ И КАБИНЕТОТ ЗА ПОРАНЕШНИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛИ НА РМ

ДА СЕ УКИНАТ ВОЗАЧОТ, ПЕРСОНАЛОТ И КАБИНЕТОТ ЗА ПОРАНЕШНИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛИ НА РМ

Привилегиите на претседателот на Македонија по напуштањето на функцијата да се укинат, да му се остави само платата доживотна и канцеларија без ...
СТАВРЕСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПОТВРДИЈА ОД ВЛАДАТА

СТАВРЕСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПОТВРДИЈА ОД ВЛАДАТА

Министерот за финансии Зоран Ставрески си поднел оставка, потврдија од Владата за САКАМДАКАЖАМ.МК. „Здравствените проблеми со кои се соочувам и сов ...
ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

Здравко Савески и Владимир Куновски не смеат да излегуваат од дома и поркај тоа што во петокот судот им го укина куќниот притвор. „Четири дена по у ...
ГЕРИЛА НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА – ПЕРАЛНА КАЈ „КОЈНО НА ФИЛИП“

ГЕРИЛА НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА – ПЕРАЛНА КАЈ „КОЈНО НА ФИЛИП“

Нова герила акција на битолската Шарена револуција. Фонтаната со штитот на Филип Втори на плоштадот Магнолија, битолските демонстранти ноќта помеѓу по ...
СЈО МУ ДОКАЖУВА НА СУДОТ ДЕКА ПРИСЛУШУВАЊЕТО Е ПОВРЗАНО СО ПРИСЛУШНА ОПРЕМА!?

СЈО МУ ДОКАЖУВА НА СУДОТ ДЕКА ПРИСЛУШУВАЊЕТО Е ПОВРЗАНО СО ПРИСЛУШНА ОПРЕМА!?

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) му достави на Основниот суд Скопје 1 дополнителни документи со кои уште еднаш му образложи зошто е надлежно за ...
ПЕТКА ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД УСТАВЕН СУД

ПЕТКА ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД УСТАВЕН СУД

Шарената револуција продолжи со одбројувањето и со долближувањето до Уставниот суд. Вчера одбројуваа на мостот „Око“, а денес на плочникот пред влезот ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

Основниот суд Скопје 1 соопшти дека нема притвор за градоначалникот на Битола, Владимир Талески, кој денес беше на распит за случајот „Транспортер“ на ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СКОПСКИОТ СУД

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СКОПСКИОТ СУД

Битолскиот градоначалник, Владимир Талески, претпладнево, околу 11 часот, се појави во Основниот суд Скопје 1, на распит пред судија на претходна пост ...
1 730 731 732 733 734 800 7320 / 7991 НАПИСИ