Категорија: Makедонија

1 728 729 730 731 732 800 7300 / 7991 НАПИСИ
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРОПУШТА САМО БРЗА ПОМОШ, БЛОКИРАНИ ТРИ МОСТА ВО СКОПЈЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРОПУШТА САМО БРЗА ПОМОШ, БЛОКИРАНИ ТРИ МОСТА ВО СКОПЈЕ

Само возила на Брза помош го поминуваат мостот Гоце Делчев. Шарената револуција го блокираше точно напладне, заедно со мостовите Слобода, кај МНР и Ма ...
УСТАВНИОТ СУД НЕ ЗАКАЖА СЕДНИЦА ЗА СЈО

УСТАВНИОТ СУД НЕ ЗАКАЖА СЕДНИЦА ЗА СЈО

Уставниот суд само што го објави дневниот ред за седницата закажана в среда, но иницијативата за уставноста на Специјалното обвинителство ја нема. Нем ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

Шарената револуција изведе изведе нова герила-акција на ракометниот натпревар на репрезентациите на Македонија и на Чешка, јави агенцијата Мета. Де ...
ЗНАМЕТО СО ВИНОЖИТО НА ЛГБТИ ЗАЕДНИЦАТА ОСТАНА ЗАД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД ВЛАДА

ЗНАМЕТО СО ВИНОЖИТО НА ЛГБТИ ЗАЕДНИЦАТА ОСТАНА ЗАД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД ВЛАДА

Шарените на асфалтот пред Влада го нацртаа знамето на ЛГБТИ заедницата, познато и како знаме со виножито оти вечерашниот протест беше посветен и на хо ...
АКЦИЈА ЗА ШАРАЊЕ ПРЕД ВЛАДА, ЧАТАЛ ЗА ФАСАДАТА, ВАЉАЦИ ЗА АСФАЛТОТ

АКЦИЈА ЗА ШАРАЊЕ ПРЕД ВЛАДА, ЧАТАЛ ЗА ФАСАДАТА, ВАЉАЦИ ЗА АСФАЛТОТ

Шарената револуција почна акција за шарање пред Влада. На една страна со два чатала се шара фасадата, а на друга страна со ваљаци се бои асфалтот на с ...
ШAРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ОСУДА НА ХОМОФОБИЈАТА ТРГНА КОН ВЛАДА

ШAРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ОСУДА НА ХОМОФОБИЈАТА ТРГНА КОН ВЛАДА

„Тоа не е кривично, само прекршочно дело“ е пораката која вечерва Шарената револуција ја напиша на големиот транспарент. Демонстрантите се собираа реч ...
ИСАЈЛОВСКИ ИЗБРАН ЗА НОВ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ИСАЈЛОВСКИ ИЗБРАН ЗА НОВ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Илија Исајловски е нов заменик-министер за надворешни работи. Собранието го изгласа со 63 гласа „за“ и 19 „против“. Тој доаѓа на местото на Драгана ...
КИРИЛ МИНОСКИ ИЗГЛАСАН ЗА НОВ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ОПОЗИЦИЈАТА ПОБАРА ПОМАЛКУ ДА ТРОШИ

КИРИЛ МИНОСКИ ИЗГЛАСАН ЗА НОВ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ОПОЗИЦИЈАТА ПОБАРА ПОМАЛКУ ДА ТРОШИ

Со 67 гласови „за“ и 19 „против“ Собранието попладнево го избра Кирил Миноски за нов министер за финансии. Тој доаѓа на местото на Зоран Ставрески кој ...
СТАВРЕСКИ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ ГО ПОТРОШИЛ ДЕФИЦИТОТ ПЛАНИРАН ЗА ЦЕЛА ГОДИНА

СТАВРЕСКИ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ ГО ПОТРОШИЛ ДЕФИЦИТОТ ПЛАНИРАН ЗА ЦЕЛА ГОДИНА

За цела 2016 година власта планираше буџетски дефицит од 3,2 отсто од бруто домашниот производ (БДП), односно 300 милиони евра. Буџетот беше предвиден ...
АПЕЛАЦИЈА: СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ПУЧ“ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ

АПЕЛАЦИЈА: СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ПУЧ“ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Зоран Верушевски, повторно ќе седна ...
1 728 729 730 731 732 800 7300 / 7991 НАПИСИ