Категорија: Makедонија

1 794 795 796 797 798 871 7960 / 8705 НАПИСИ
СИНДИКАТОТ НА ДИПЛОМАТИТЕ БАРА ПРАВИЧНО УНАПРЕДУВАЊЕ НА ПРОФЕСИОНАЛЦИТE

СИНДИКАТОТ НА ДИПЛОМАТИТЕ БАРА ПРАВИЧНО УНАПРЕДУВАЊЕ НА ПРОФЕСИОНАЛЦИТE

Синдикатот на македонската дипломатска служба смета дека во Министерството за надворешни работи продолжува политиката на нетранспарентни и неотчетни к ...
ЈАНКУЛОСКА ПОВТОРНО НА РАСПИТ ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ПРИСЛУШНАТА ОПРЕМА

ЈАНКУЛОСКА ПОВТОРНО НА РАСПИТ ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ПРИСЛУШНАТА ОПРЕМА

Денеска во Основниот суд Скопје 1, на распит пред судија ќе излезат осомничените од случајот „Тврдина“, јави агенцијата Мета. Судијката Александра ...
ЧИЧАКОВСКИ: ОД 226.000 СПОРНИ ЗАПИСИ, ЗА 71.000 ГЛАСАЧИ НЕМА НИКАКВА ЕВИДЕНЦИЈА

ЧИЧАКОВСКИ: ОД 226.000 СПОРНИ ЗАПИСИ, ЗА 71.000 ГЛАСАЧИ НЕМА НИКАКВА ЕВИДЕНЦИЈА

Државната изборна комисија (ДИК) е пред ново искушение, да ја доврши некомплетната проверка на Избирачкиот список, за која партиите со посредство на с ...
„БИ-БИ-СИ“ ГО НАРЕЧЕ СЈО ВИСТИНСКИТЕ „ЧАРЛИЕВИ АНГЕЛИ“ КОИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ КРИМИНАЛОТ

„БИ-БИ-СИ“ ГО НАРЕЧЕ СЈО ВИСТИНСКИТЕ „ЧАРЛИЕВИ АНГЕЛИ“ КОИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ КРИМИНАЛОТ

„Три жени станаа камшик за македонската политичка елита и хероини на уличните протести кои сега ја потресуваат малата балканска земја – некои ги нарек ...
ПРЕКУ НОЌ СТАВЕНО СКЕЛЕ ЗА ДА ИМА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА ШТО ДА СЕ ФАЛИ ВО БИТОЛА

ПРЕКУ НОЌ СТАВЕНО СКЕЛЕ ЗА ДА ИМА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА ШТО ДА СЕ ФАЛИ ВО БИТОЛА

Вечерта пред да дојде министерката за култура Елизабета Канческа Милевска, во Битола прво пристигна скеленце. Вработените од битолскиот Завод и музеј ...
ИВАНОВ СЕ ЗАКАНИ СО АРМИЈАТА

ИВАНОВ СЕ ЗАКАНИ СО АРМИЈАТА

Претседателот Ѓорге Иванов рече дека во Македонија се води специјална војна и се закани дека ако требало ќе ја употребел и Армијата на Република Макед ...
ИВАНОВ ОБВИНИ ДЕКА СЈО ГО УЦЕНУВА ВМРО-ДПМНЕ

ИВАНОВ ОБВИНИ ДЕКА СЈО ГО УЦЕНУВА ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов вечерва го обвини Специјалното јавно обвинителство дека наместо инструмент за правда се покажало како инструм ...
ПОЛИЦИЈАТА СООПШТИ ДЕКА ИМАЛА СНИМКИ ОД ПРОТЕСТОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ПОЛИЦИЈАТА СООПШТИ ДЕКА ИМАЛА СНИМКИ ОД ПРОТЕСТОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Секторот за внатрешни работи Скопје собира видеоснимки и фото-материјали од оштетувањето на зградата на Министерството за правда и на споменикот Проме ...
ПРОМЕТЕЈ СО ГАЌИ – ОД СИМБОЛ НА ЛИЦЕМЕРИЕ ДО СИМБОЛ НА РЕВОЛУЦИЈА

ПРОМЕТЕЈ СО ГАЌИ – ОД СИМБОЛ НА ЛИЦЕМЕРИЕ ДО СИМБОЛ НА РЕВОЛУЦИЈА

Шарената револуција го одбрала споменикот на Прометеј за уривање оти бил симбол на кичот. Обидот да се урне споменикот во паркот „Жена-борец“ во понед ...
МИНИСТЕРКАТА БЕТИ СЕ ОТЕПА ФАЛЕЈЌИ ГО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ КОЈ Е ВО КУЌЕН ПРИТВОР

МИНИСТЕРКАТА БЕТИ СЕ ОТЕПА ФАЛЕЈЌИ ГО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ КОЈ Е ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Битолскиот градоначалник Владимир Талески не ги слушна денеска пофалбите од министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Тој веќе трет ден е в ...
1 794 795 796 797 798 871 7960 / 8705 НАПИСИ