Категорија: Makедонија

1 911 912 913 914 915 918 9130 / 9180 НАПИСИ
АДВОКАТИТЕ НА ГРУЈОВСКИ ПОДНЕСОА ЖАЛБА НА ПРИТВОРОТ

АДВОКАТИТЕ НА ГРУЈОВСКИ ПОДНЕСОА ЖАЛБА НА ПРИТВОРОТ

Адвокатскиот тим на првоосмничениот во случајот „Тврдина“, Горан Грујовски поднесе жалба на притворот за началникот на петтата управа. „Барањето е ...
ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА И СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА

ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА И СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА

Собраниската комисија за надзор над Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) и Агенцијата за разузнавање (АР) утре ќе расправа за извештајот з ...
ДУИ НЕМА ДА ГЛАСА ЗА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

ДУИ НЕМА ДА ГЛАСА ЗА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

Пратеничката група на ДУИ, нема да гласа за измените на Законот за кривична постапка, потврдија од партијата.  Одлуката на владиниот коалиционен партн ...
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА НАЧАЛНИКОТ НА УБК

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА НАЧАЛНИКОТ НА УБК

Началникот на УБК, Горан Грујоски добил притвор во траење од 30 дена, потврди доцна вечерва Кривичниот суд. Тој е првоосомничениот во предметот „Тврди ...
СУДИИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ КАЗНИ

СУДИИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ КАЗНИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Се зголемуваат претставките од незадоволни граѓани од правосудните органи, но за судиите, од мај минатата го ...
ОДБИВАЊЕТО НА БАРАЊЕТО ЗA ПРЕТРЕС Е ПРЕСЕДАН

ОДБИВАЊЕТО НА БАРАЊЕТО ЗA ПРЕТРЕС Е ПРЕСЕДАН

Скопје, 30 март, 2016 (МЕТА) -Одлуката на судијата да го одбие барањето на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за претрес во домот на првоосомничен ...
САД СЕ ЧУДАТ ЗОШТО СЕ БРЗА СО ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

САД СЕ ЧУДАТ ЗОШТО СЕ БРЗА СО ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Американската амбасада е изненадена од брзината и од опсегот на конкретните измени на Законот за кривична по ...
ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ДОПИСИ МУ БИЛЕ ПРЕЗЕНТИРАНИ НА СЈО КАКО ВИСТИНИТИ

ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ДОПИСИ МУ БИЛЕ ПРЕЗЕНТИРАНИ НА СЈО КАКО ВИСТИНИТИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК)- Обвинителката Ленче Ристоска, на денешната прес конференција, истакна дека фалсификуваните службени дописи на ...
ЈА ПРЕСУВАЛЕ, ПА ЈА ДРОБЕЛЕ ОПРЕМАТА

ЈА ПРЕСУВАЛЕ, ПА ЈА ДРОБЕЛЕ ОПРЕМАТА

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Oпремата и системите за следење на комуникации освен што биле уништени во преса, морале да се стават и во др ...
ЈАНЕВА: ПРИЈАВЕТЕ ГИ КАЈ НАС ПРИВАТНИТЕ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

ЈАНЕВА: ПРИЈАВЕТЕ ГИ КАЈ НАС ПРИВАТНИТЕ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска ги повика засегнатите поединци за кои на социјалните мрежи се ...
1 911 912 913 914 915 918 9130 / 9180 НАПИСИ