Категорија: Makедонија

1 996 997 998 999 1.000 1.005 9980 / 10046 НАПИСИ
БЕЈЛИ: ПОДДРШКАТА ЗА НАТО ЗАВИСИ ОД ПРЖИНО

БЕЈЛИ: ПОДДРШКАТА ЗА НАТО ЗАВИСИ ОД ПРЖИНО

„САД силно го поддржуваат членството на Македонија во НАТО и фрустрирани сме поради фактот што овој процес не е забрзан. Тоа е назавршена работа во до ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ОТФРЛИ ЖАЛБАТА НА СЈО – ГРУЈОВСКИ ОФИЦИЈАЛНО ВО КУЌЕН ПРИТВОР

АПЕЛАЦИЈА ЈА ОТФРЛИ ЖАЛБАТА НА СЈО – ГРУЈОВСКИ ОФИЦИЈАЛНО ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Скопје, 4 април, 2016 - (META) Апелацискиот суд Скопје денеска донел одлука со која се прогласил за ненадлежен по жалбата на Специјалното јавно обвини ...
ДКСК: НЕ СЕ ВРАБОТУВААТ СПЕЦИЈАЛНИ, ТУКУ ПОСЕБНИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ

ДКСК: НЕ СЕ ВРАБОТУВААТ СПЕЦИЈАЛНИ, ТУКУ ПОСЕБНИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ

Државната комисија за спречување на корупцијата реагира на вчера објавениот текст на САКАМДАКАЖАМ.МК, „По специјалниот обвинител доаѓаат и специјални ...
ЗАКОНОТ ЗА МЕДИУМИ НА ЗНМ И НА ССНМ НЕ ПОМИНА ВО СОБРАНИЕ

ЗАКОНОТ ЗА МЕДИУМИ НА ЗНМ И НА ССНМ НЕ ПОМИНА ВО СОБРАНИЕ

Скопје, 4 април, 2016 - (META) Прaтениците не гo усвoијa предлoг-зaкoнoт зa реформа вo медиумите, кoј нa предлoг нa Здружението на новинари и на Синди ...
СОБРАНИЕТО ГИ КОНСТАТИРАШЕ ОСТАВКИТЕ НА ДУИ

СОБРАНИЕТО ГИ КОНСТАТИРАШЕ ОСТАВКИТЕ НА ДУИ

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ги констатираше оставките на министрите и на замениците-министри од ДУИ. ДУИ предложи нови министри и ни ...
ДУИ ГИ ОБЈАВИ ПРЕДЛОЗИТЕ НА АХМЕТИ ЗА НОВИТЕ МИНИСТРИ И ЗАМЕНИЦИ

ДУИ ГИ ОБЈАВИ ПРЕДЛОЗИТЕ НА АХМЕТИ ЗА НОВИТЕ МИНИСТРИ И ЗАМЕНИЦИ

Демократската унија за интеграција (ДУИ) вечерва го објави списокот на предлозите за нови министри и заменици министри. Во соопштението од партијата с ...
ПО СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ ДОАЃААТ И СПЕЦИЈАЛНИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ

ПО СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ ДОАЃААТ И СПЕЦИЈАЛНИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ

Државната комисија за борба против корупција наскоро ќе добие уште пет привремени антикорупционери. За разлика од седуммината актуелни членови на Коми ...
КОМЕМОРАЦИЈА ЗА ГЛИГОР ЧЕМЕРСКИ ВО ВТОРНИК

КОМЕМОРАЦИЈА ЗА ГЛИГОР ЧЕМЕРСКИ ВО ВТОРНИК

Комеморативната седница за академик Глигор Чемерски, кој почина вчера на 76 годишна возраст ќе се одржи во Македонската академија на науките и уметнос ...
ДУИ МУ ОДГОВОРИ НА ГРУЕВСКИ: САМО ОД АХМЕТИ ЗАВИСИ ДАЛИ ЈА НАПУШТАМЕ ВЛАДАТА

ДУИ МУ ОДГОВОРИ НА ГРУЕВСКИ: САМО ОД АХМЕТИ ЗАВИСИ ДАЛИ ЈА НАПУШТАМЕ ВЛАДАТА

ДУИ сé уште нема решено дали ќе излезе сосема од Владата или само ќе ги замени досегашните министри и заменици со нови имиња, како што денеска сугерир ...
СЈО СО ЖАЛБА ЗА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА НАЧАЛНИКОТ НА УБК

СЈО СО ЖАЛБА ЗА КУЌНИОТ ПРИТВОР НА НАЧАЛНИКОТ НА УБК

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) попладнево соопшти дека ја поднело жалбата до Апелацискиот суд во Скопје против одлуката на Кривичниот сове ...
1 996 997 998 999 1.000 1.005 9980 / 10046 НАПИСИ