Категорија: Спортски приказни

1 78 79 80 81 82 87 800 / 869 НАПИСИ
СКИ ИНСТРУКОР СЕ НАБИ НА ГРАНКА

СКИ ИНСТРУКОР СЕ НАБИ НА ГРАНКА

Нети Хагуд, 29-годишен ски инструктор во зимското одморалиште „Џексон Хол Маунтин“ во Вајоминг, САД, е скијачот со најнеобичната повреда во историјата ...
РУСКИ ПРАТЕНИК ПРЕДЛОЖИ ФУДБАЛСКИОТ ХУЛИГАНИЗАМ ДА СТАНЕ СПОРТ

РУСКИ ПРАТЕНИК ПРЕДЛОЖИ ФУДБАЛСКИОТ ХУЛИГАНИЗАМ ДА СТАНЕ СПОРТ

Руски пратеник предложи несекојдневно решение за проблемите на земјата со фудбалските хулигани во пресрет на Светското првенство - да се легализира и ...
СИНОТ НА МУХАМЕД АЛИ ЗАДРЖАН НА АЕРОДРОМ ВО САД И ПРАШАН ДАЛИ Е МУСЛИМАН

СИНОТ НА МУХАМЕД АЛИ ЗАДРЖАН НА АЕРОДРОМ ВО САД И ПРАШАН ДАЛИ Е МУСЛИМАН

Адвокат вели дека синот на легендарниот боксер Мухамед Али бил задржан од службеници за имиграција на аеродром во Флорида. Крис Манчини за „Куриер-Џур ...
БИТОЛА ОСТАНА БЕЗ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАРИ, ОПШТИНАТА СЕ КАРА СО „ПЕЛИСТЕР“

БИТОЛА ОСТАНА БЕЗ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАРИ, ОПШТИНАТА СЕ КАРА СО „ПЕЛИСТЕР“

Стадионот „Под Тумбе Кафе“ во Битола остана без соблекувални, па наместо дома натпреварите ФК „Пелистер“ ќе ги игра во гости. Ова беше запишано во соо ...
ТРЕНЕРОТ НА БАЕРН ЌЕ БИДЕ КАЗНЕТ ЗА ПОКАЖУВАЊЕ СРЕДЕН ПРСТ КОН НАВИВАЧИТЕ НА ХЕРТА

ТРЕНЕРОТ НА БАЕРН ЌЕ БИДЕ КАЗНЕТ ЗА ПОКАЖУВАЊЕ СРЕДЕН ПРСТ КОН НАВИВАЧИТЕ НА ХЕРТА

Тренерот на Баерн Минхен Карло Анчелоти се соочува со голема казна за вулгарниот гест кон навивачите на Херта по синоќешниот драматичен натпревар без ...
ОРИГИНАЛНИОТ ПРАВИЛНИК ЗА СКИЈАЊЕ ОД 1930 ГОДИНА ПРОНАЈДЕН ПО ШЕСТГОДИШНА ПОТРАГА

ОРИГИНАЛНИОТ ПРАВИЛНИК ЗА СКИЈАЊЕ ОД 1930 ГОДИНА ПРОНАЈДЕН ПО ШЕСТГОДИШНА ПОТРАГА

Првиот официјален правилник за слалом и спуст од 1930 година, за кој долго време се мислеше дека бил изгубен е пронајден и дигитилизиран по шестгодишн ...
ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ СКИЈАЧИ ДИСКВАЛИФИКУВАНИ, ТРОЈЦА НЕ ГО ЗАВРШИЈА ВЕЛЕСЛАЛОМОТ ВО СЕНТ МОРИЦ

ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ СКИЈАЧИ ДИСКВАЛИФИКУВАНИ, ТРОЈЦА НЕ ГО ЗАВРШИЈА ВЕЛЕСЛАЛОМОТ ВО СЕНТ МОРИЦ

Од петтемина македонски скијачи на денешните трки во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија, ниту еден не оствари пласман. Лид ...
СИМЈАНОВСКА ЌЕ БИДЕ НАЈМЛАДА СКИЈАЧКА НА ВЕЛЕСЛАЛОМОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

СИМЈАНОВСКА ЌЕ БИДЕ НАЈМЛАДА СКИЈАЧКА НА ВЕЛЕСЛАЛОМОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

Лидија Симјановска ќе биде најмладата скијачка на утрешната велеслаломска трка на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија. 16-годишната макед ...
СИМЈАНОВСКА ВО ФИНАЛЕТО ВО ВЕЛЕСЛАЛОМ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

СИМЈАНОВСКА ВО ФИНАЛЕТО ВО ВЕЛЕСЛАЛОМ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

Македонската скијачка Лидија Симјановска се пласираше во финалната трка во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија, со освоеното 4 ...
ЛАМ СТАВА КРАЈ НА ФУДБАЛСКАТА КАРИЕРА, НЕ САКА ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ВО БАЕРН

ЛАМ СТАВА КРАЈ НА ФУДБАЛСКАТА КАРИЕРА, НЕ САКА ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ВО БАЕРН

Фудбалерот на Баерн Минхен Филип Лам соопшти дека ќе стави крај на неговата богатата кариера на крајот на сезоната, истовремено изјавувајќи дека засег ...
1 78 79 80 81 82 87 800 / 869 НАПИСИ