Категорија: Спортски приказни

1 79 80 81 82 83 89 810 / 884 НАПИСИ
И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

Официјалното име на најголемиот стадион во Македонија останува „Филип Втори“, но за комерцијална употреба името ќе биде „Телеком арена“, вели Цветко Г ...
ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД МАЈАМИ ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА НА ДЕСНИОТ ЛАКТ

ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД МАЈАМИ ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА НА ДЕСНИОТ ЛАКТ

Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ се повлече од претстојниот турнир „Мајами Опен“ поради долготрајната повреда на десниот лакт. Во соопштението шт ...
БОЈАН ТРАЈКОВСКИ ОСВОИ СРЕБРО ВО СУПЕРВЕЛЕСЛАЛОМ НА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО АВСТРИЈА

БОЈАН ТРАЈКОВСКИ ОСВОИ СРЕБРО ВО СУПЕРВЕЛЕСЛАЛОМ НА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО АВСТРИЈА

Македонскиот скијач Бојан Трајковски освои сребрен медал на Зимските олимпски игри на Специјална олимпијада во Австрија во дисциплината супервелеслало ...
МАКЕДОНИЈА ПАДНА НАЈНИСКО НА ФИФА ЛИСТАТА, СЕГА И ЗАД КОСОВО

МАКЕДОНИЈА ПАДНА НАЈНИСКО НА ФИФА ЛИСТАТА, СЕГА И ЗАД КОСОВО

Македонската фудбалска репрезентација месецов падна на 166. место на ранг листата на ФИФА, што е најлош пласман од нејзиното вклучување на листата во ...
ЅВЕЗДАТА НА БАЕРН ЧАБИ АЛОНСО ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ЅВЕЗДАТА НА БАЕРН ЧАБИ АЛОНСО ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

35-годишниот фудбалер на Баерн Минхен Чаби Алонсо, светски и европски првак со Шпанија, изјави дека наскоро ќе ја заврши спортската кариера. „Верув ...
СКИ ИНСТРУКОР СЕ НАБИ НА ГРАНКА

СКИ ИНСТРУКОР СЕ НАБИ НА ГРАНКА

Нети Хагуд, 29-годишен ски инструктор во зимското одморалиште „Џексон Хол Маунтин“ во Вајоминг, САД, е скијачот со најнеобичната повреда во историјата ...
РУСКИ ПРАТЕНИК ПРЕДЛОЖИ ФУДБАЛСКИОТ ХУЛИГАНИЗАМ ДА СТАНЕ СПОРТ

РУСКИ ПРАТЕНИК ПРЕДЛОЖИ ФУДБАЛСКИОТ ХУЛИГАНИЗАМ ДА СТАНЕ СПОРТ

Руски пратеник предложи несекојдневно решение за проблемите на земјата со фудбалските хулигани во пресрет на Светското првенство - да се легализира и ...
СИНОТ НА МУХАМЕД АЛИ ЗАДРЖАН НА АЕРОДРОМ ВО САД И ПРАШАН ДАЛИ Е МУСЛИМАН

СИНОТ НА МУХАМЕД АЛИ ЗАДРЖАН НА АЕРОДРОМ ВО САД И ПРАШАН ДАЛИ Е МУСЛИМАН

Адвокат вели дека синот на легендарниот боксер Мухамед Али бил задржан од службеници за имиграција на аеродром во Флорида. Крис Манчини за „Куриер-Џур ...
БИТОЛА ОСТАНА БЕЗ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАРИ, ОПШТИНАТА СЕ КАРА СО „ПЕЛИСТЕР“

БИТОЛА ОСТАНА БЕЗ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАРИ, ОПШТИНАТА СЕ КАРА СО „ПЕЛИСТЕР“

Стадионот „Под Тумбе Кафе“ во Битола остана без соблекувални, па наместо дома натпреварите ФК „Пелистер“ ќе ги игра во гости. Ова беше запишано во соо ...
ТРЕНЕРОТ НА БАЕРН ЌЕ БИДЕ КАЗНЕТ ЗА ПОКАЖУВАЊЕ СРЕДЕН ПРСТ КОН НАВИВАЧИТЕ НА ХЕРТА

ТРЕНЕРОТ НА БАЕРН ЌЕ БИДЕ КАЗНЕТ ЗА ПОКАЖУВАЊЕ СРЕДЕН ПРСТ КОН НАВИВАЧИТЕ НА ХЕРТА

Тренерот на Баерн Минхен Карло Анчелоти се соочува со голема казна за вулгарниот гест кон навивачите на Херта по синоќешниот драматичен натпревар без ...
1 79 80 81 82 83 89 810 / 884 НАПИСИ