Категорија: Спортски приказни

1 80 81 82 83 84 89 820 / 884 НАПИСИ
ОРИГИНАЛНИОТ ПРАВИЛНИК ЗА СКИЈАЊЕ ОД 1930 ГОДИНА ПРОНАЈДЕН ПО ШЕСТГОДИШНА ПОТРАГА

ОРИГИНАЛНИОТ ПРАВИЛНИК ЗА СКИЈАЊЕ ОД 1930 ГОДИНА ПРОНАЈДЕН ПО ШЕСТГОДИШНА ПОТРАГА

Првиот официјален правилник за слалом и спуст од 1930 година, за кој долго време се мислеше дека бил изгубен е пронајден и дигитилизиран по шестгодишн ...
ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ СКИЈАЧИ ДИСКВАЛИФИКУВАНИ, ТРОЈЦА НЕ ГО ЗАВРШИЈА ВЕЛЕСЛАЛОМОТ ВО СЕНТ МОРИЦ

ДВАЈЦА МАКЕДОНСКИ СКИЈАЧИ ДИСКВАЛИФИКУВАНИ, ТРОЈЦА НЕ ГО ЗАВРШИЈА ВЕЛЕСЛАЛОМОТ ВО СЕНТ МОРИЦ

Од петтемина македонски скијачи на денешните трки во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија, ниту еден не оствари пласман. Лид ...
СИМЈАНОВСКА ЌЕ БИДЕ НАЈМЛАДА СКИЈАЧКА НА ВЕЛЕСЛАЛОМОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

СИМЈАНОВСКА ЌЕ БИДЕ НАЈМЛАДА СКИЈАЧКА НА ВЕЛЕСЛАЛОМОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

Лидија Симјановска ќе биде најмладата скијачка на утрешната велеслаломска трка на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија. 16-годишната макед ...
СИМЈАНОВСКА ВО ФИНАЛЕТО ВО ВЕЛЕСЛАЛОМ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

СИМЈАНОВСКА ВО ФИНАЛЕТО ВО ВЕЛЕСЛАЛОМ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

Македонската скијачка Лидија Симјановска се пласираше во финалната трка во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија, со освоеното 4 ...
ЛАМ СТАВА КРАЈ НА ФУДБАЛСКАТА КАРИЕРА, НЕ САКА ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ВО БАЕРН

ЛАМ СТАВА КРАЈ НА ФУДБАЛСКАТА КАРИЕРА, НЕ САКА ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ВО БАЕРН

Фудбалерот на Баерн Минхен Филип Лам соопшти дека ќе стави крај на неговата богатата кариера на крајот на сезоната, истовремено изјавувајќи дека засег ...
И ПАПАТА СЕ ВКЛУЧИ ВО СУПЕР БОУЛ ЛУДИЛОТО, СНИМИ ВИДЕОПОРАКА ЗА НАВИВАЧИТЕ ВО ХЈУСТОН

И ПАПАТА СЕ ВКЛУЧИ ВО СУПЕР БОУЛ ЛУДИЛОТО, СНИМИ ВИДЕОПОРАКА ЗА НАВИВАЧИТЕ ВО ХЈУСТОН

И папата Фрањо се приклучи на Супер боул лудилото и првпат сними видеопорака, којашто ќе им биде прикажана на десетиците илјади навивачи на стадионот ...
ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП СО КОНТРАБОЈКОТ ЗА „БАДВАЈЗЕР“ ПО РЕКЛАМАТА ЗА СУПЕР БОУЛ

ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП СО КОНТРАБОЈКОТ ЗА „БАДВАЈЗЕР“ ПО РЕКЛАМАТА ЗА СУПЕР БОУЛ

Приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп ветуваат дека веќе нема да го пијат пивото „Бадвајзер“, откако производителот „Анхојзер-Буш“ ј ...
ФИФА ГО ЗАТВОРА ОДДЕЛОТ ЗА ОТКРИВАЊЕ НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ

ФИФА ГО ЗАТВОРА ОДДЕЛОТ ЗА ОТКРИВАЊЕ НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ

ФИФА ја затвора дивизијата за откривање наместени натпревари, одлучувајќи да ги предаде на друг истражувачките услуги за неправилности во обложувањето ...
ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ САСУОЛО ГО САКА СТРУМИЧКИОТ „БОМБАРДЕР“ ТАСЕВСКИ

ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ САСУОЛО ГО САКА СТРУМИЧКИОТ „БОМБАРДЕР“ ТАСЕВСКИ

Италијанскиот фудбалски прволигаш Сасуоло сака да го ангажира младиот струмичанец Ване Тасевски, кој повеќе од една деценија живее со своите родители ...
ДА ИМАШЕ НЕРЕШЕНО ВО ТЕНИСОТ, ЌЕ ГО ПОДЕЛЕВ ТРОФЕЈОТ СО РАФА, ПОРАЧА ФЕДЕРЕР ПО ТРИУМФОТ ВО АВСТРАЛИЈА

ДА ИМАШЕ НЕРЕШЕНО ВО ТЕНИСОТ, ЌЕ ГО ПОДЕЛЕВ ТРОФЕЈОТ СО РАФА, ПОРАЧА ФЕДЕРЕР ПО ТРИУМФОТ ВО АВСТРАЛИЈА

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја освои рекордната 18. гренд слем титула со победата над Рафаел Надал во денешното финале на Австралијан опен и по ...
1 80 81 82 83 84 89 820 / 884 НАПИСИ