Категорија: Спортски приказни

1 90 91 92 93 94 920 / 933 НАПИСИ
МЕСТО ДА ТРЕНИРААТ, ИТАЛИЈАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СЕ ПРОШЕТАА ВО КОСТУМИ НА „ФИЛИП ВТОРИ“

МЕСТО ДА ТРЕНИРААТ, ИТАЛИЈАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СЕ ПРОШЕТАА ВО КОСТУМИ НА „ФИЛИП ВТОРИ“

Директно од скопскиот аеродром, италијанските фудбалери вечерва се појавија на теренот на „Филип Втори“, но место да го одржат вообичаениот тренинг пр ...
БОКСЕРСКИ ЛЕГЕНДИ ОД РЕГИОНОТ НА ПРОСЛАВАТА НА 70 ГОДИНИ ОД ВОЗОБНОВЕНИОТ КЛУБ КУМАНОВО

БОКСЕРСКИ ЛЕГЕНДИ ОД РЕГИОНОТ НА ПРОСЛАВАТА НА 70 ГОДИНИ ОД ВОЗОБНОВЕНИОТ КЛУБ КУМАНОВО

Дваесетина боксерски легенди, освојувачи на олимписки и светски медали од земјава и регионов, викендов ќе престојуваат во Куманово. Причина е прослава ...
ОСВОЈУВАЊЕТО ТИТУЛИ И БРОЈОТ ЕДЕН НА АТП ЛИСТАТА ВЕЌЕ НЕ МИ СЕ ПРИОРИТЕТ, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ

ОСВОЈУВАЊЕТО ТИТУЛИ И БРОЈОТ ЕДЕН НА АТП ЛИСТАТА ВЕЌЕ НЕ МИ СЕ ПРИОРИТЕТ, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ

Новак Ѓоковиќ веќе не гледа на освојувањето гренд слем титули и останувањето на врвот на АТП-листата како приоритет во неговата тениска кариера, кажа ...
ПРИВАТНИОТ АВИОН НА РОНАЛДО ИМАШЕ НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО БАРСЕЛОНА

ПРИВАТНИОТ АВИОН НА РОНАЛДО ИМАШЕ НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО БАРСЕЛОНА

Приватниот авион на португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо имаше несреќа при слетување на аеродромот во Барселона во понеделникот, јави шпа ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА МИЛАН СО ВИДЕО МУ ГО ЧЕСТИТАА 80. РОДЕНДЕН НА БЕРЛУСКОНИ, ПОЛИТИЧАРИТЕ ТВИТАА НА ХАШТАГОТ „БЕРЛУСКОНИ80“

ФУДБАЛЕРИТЕ НА МИЛАН СО ВИДЕО МУ ГО ЧЕСТИТАА 80. РОДЕНДЕН НА БЕРЛУСКОНИ, ПОЛИТИЧАРИТЕ ТВИТАА НА ХАШТАГОТ „БЕРЛУСКОНИ80“

Тимот на Милан му посака среќен роденден на Берлускони Силвио Берлускони денес наполни 80 години и играчите на Милан му пратија честитка на претсед ...
ТАНЧЕРКИТЕ НА ШИПКА САКААТ НА ОЛИМПИЈАДА ЗА ДА ГИ ПОБЕДАТ ПРЕДРАСУДИТЕ

ТАНЧЕРКИТЕ НА ШИПКА САКААТ НА ОЛИМПИЈАДА ЗА ДА ГИ ПОБЕДАТ ПРЕДРАСУДИТЕ

Танчарките на шипка се издигаат високо, ги извиваат телата и прават шпаги наопачки, трудејќи се да бидат најдобри во своето поле. Меѓутоа жените ко ...
ШУМАХЕР СЕ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА ОДИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕ

ШУМАХЕР СЕ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА ОДИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕ

Адвокатот на Михаел Шумахер кажа во суд во Германија дека поранешниот светски шампион во Формула 1 „не може да оди“ по неговата скијачка несреќа. Ф ...
ПРЕСТАНАВ ДА УЖИВАМ ВО ТЕНИСОТ ПО РОЛАН ГАРОС, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ

ПРЕСТАНАВ ДА УЖИВАМ ВО ТЕНИСОТ ПО РОЛАН ГАРОС, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изгледаше незапирливо на стартот на сезоната, кога успеа да ги освои првите два гренд слема во годината во Австралија и ...
ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 44 УАПСЕНИ ХУЛИГАНИ ВО ТЕПАЧКИТЕ ПРЕД БЕЛГРАДСКОТО ФУДБАЛСКО ДЕРБИ

ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 44 УАПСЕНИ ХУЛИГАНИ ВО ТЕПАЧКИТЕ ПРЕД БЕЛГРАДСКОТО ФУДБАЛСКО ДЕРБИ

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ соопшти дека осум полицајци се повредени и 44 хулигани се уапсени за време на тепачките пред ...
ЧЕТВОРИЦА ПАРАОЛИМПИЈЦИ ИСТРЧАА 1.500 МЕТРИ ПОБРЗО ОД ОЛИМПИСКИОТ ШАМПИОН ВО РИО

ЧЕТВОРИЦА ПАРАОЛИМПИЈЦИ ИСТРЧАА 1.500 МЕТРИ ПОБРЗО ОД ОЛИМПИСКИОТ ШАМПИОН ВО РИО

Фуад Бака од Алжир во неделата ја истрча трка на 1.500 метри за само 3 минути и 49.59 секунди на стадионот „Маракана“ во Рио де Жанеиро. Тоа е брзо, т ...
1 90 91 92 93 94 920 / 933 НАПИСИ