ИЛЈАДНИЦИ ЈА ПРОСЛАВУВААТ ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

  ИЛЈАДНИЦИ ЈА ПРОСЛАВУВААТ ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕФото: Ѓ. Личовски

  Илјадници граѓани се собраа на плоштадот Македонија во Скопје да ја прослават втората европска титула на ракометниот клуб Вардар.

  Ракометарите на Вардар вечерва во Келн по вторпат ја освоија титулата европски првак. Во финалето на завршниот турнир во Келн го совладаа Веспрем со 27:24.

  Ова беше последен меч за оваа екипа на Вардар, кој со нова европска титула заокружува едно неверојатно поглавје од својата историја.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира