Таг: Вардар

1 2 3 8 10 / 75 НАПИСИ
ВАРДАР НЕ Е КОРПА ЗА ОТПАД, АПЕЛИРААТ ВЕЛЕШАНИ ПО ВТОРАТА ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЧИСТЕЊЕ

ВАРДАР НЕ Е КОРПА ЗА ОТПАД, АПЕЛИРААТ ВЕЛЕШАНИ ПО ВТОРАТА ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЧИСТЕЊЕ

За два месеца велешани фрлија повеќе смет на брегот и кејот на Вардар отколку што претходно имаше на овој простор. Во четиричасовната акција која ј ...
ВЕЛЕШКИТЕ КУЌИ СЕ ГРАДЕНИ КАКО СОНЧОГЛЕДИ, СВРТЕНИ КОН СОНЦЕТО И ВАРДАР

ВЕЛЕШКИТЕ КУЌИ СЕ ГРАДЕНИ КАКО СОНЧОГЛЕДИ, СВРТЕНИ КОН СОНЦЕТО И ВАРДАР

Распослан лево и десно по течението на реката Вардар, Велес има амфитеатрална поставеност. По ова градот има единствена убавина, бидејќи сите куќи од ...
МРША ОД СВИЊА ПЛОВЕШЕ ВО ВАРДАР СРЕДЕ ВЕЛЕС

МРША ОД СВИЊА ПЛОВЕШЕ ВО ВАРДАР СРЕДЕ ВЕЛЕС

Вчера попладне околу 16 часот, во близина на Мало мовче во центарот на Велес видена е мрша од свиња во водите на реката Вардар. Минувачите кои тогаш г ...
ВЕЛЕШКИТЕ СПАСИТЕЛИ ГО ЧИСТЕА ВАРДАР, ИЗВАДИЈА И ЕДЕН КРЕВЕТ

ВЕЛЕШКИТЕ СПАСИТЕЛИ ГО ЧИСТЕА ВАРДАР, ИЗВАДИЈА И ЕДЕН КРЕВЕТ

Теписи, шипки, пластични шишиња, гранки, дрвја, колтуци за ловење риба, дури и еден кревет. Сето ова беше извадено од реката Вардар во центарот на ...
ВАРДАР НА ВЛЕЗОТ ВО ВЕЛЕС ДВЕ НЕДЕЛИ СЕ ЗАГАДУВА СО НЕПОЗНАТА МАТЕРИЈА

ВАРДАР НА ВЛЕЗОТ ВО ВЕЛЕС ДВЕ НЕДЕЛИ СЕ ЗАГАДУВА СО НЕПОЗНАТА МАТЕРИЈА

Во реката Вардар на влезот во Велес две недели има загадување. Секојдневно во попладневните часови, на испусниот канал близу управната зграда на ЈКП „ ...
СЕ УРИВААТ СТОЛБОВИТЕ ВО ВАРДАР НА КОИ ТРЕБАШЕ ДА СТОИ ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО НА ГРУЕВСКИ

СЕ УРИВААТ СТОЛБОВИТЕ ВО ВАРДАР НА КОИ ТРЕБАШЕ ДА СТОИ ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО НА ГРУЕВСКИ

Екипи на ГП „Бетон“ денеска почнаа со уривање на бетонските столбови во реката Вардар на кои требаше да стои панорамското тркало од проектот на Владат ...
ЧЕКАЈЌИ ЈА АЛБАНИЈА

ЧЕКАЈЌИ ЈА АЛБАНИЈА

1 Да сум некој Германец или Французин сега, додека планирам кое море да го фатам за одмор, ич нема да ми биде гајле дали ЕУ треба да се проширува на З ...
ВЛАДАТА ЌЕ ГИ НАГРАДИ РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР СО 500.000 ЕВРА, ЗАЕВ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА КЛУБОТ

ВЛАДАТА ЌЕ ГИ НАГРАДИ РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР СО 500.000 ЕВРА, ЗАЕВ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА КЛУБОТ

Владата ќе им даде награда од 500.000 евра на ракометарите на Вардар за освојувањето на Лигата на шампиони, објави на својот Фејсбук профил премиерот ...
ДВА ДВОКАТНИ АВТОБУСИ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ САКААТ ДА ГИ ДОЧЕКААТ РАКОМЕТАРИТЕ НА АЕРОДРОМ

ДВА ДВОКАТНИ АВТОБУСИ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ САКААТ ДА ГИ ДОЧЕКААТ РАКОМЕТАРИТЕ НА АЕРОДРОМ

ЈСП „Скопје“ ќе обезбеди два двокатни автобуси за граѓаните кои сакаат да ги пречекаат ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. Од ...
НА ОРЦЕ КАМЧЕВ СУДОТ МУ ГО ВРАТИ ПАСОШОТ, СЈО ВИДЕЛО НА ТЕЛЕВИЗИЈА ДЕКА Е ВО КЕЛН

НА ОРЦЕ КАМЧЕВ СУДОТ МУ ГО ВРАТИ ПАСОШОТ, СЈО ВИДЕЛО НА ТЕЛЕВИЗИЈА ДЕКА Е ВО КЕЛН

Судијка на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 му го вратила пасошот на осомничениот бизнисмен Орце Камчев, кој беше под мерки на безбедност ...
1 2 3 8 10 / 75 НАПИСИ