Таг: прослава

1 2 3 8 10 / 72 НАПИСИ
СКОПЈЕ БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ДАЛИ ЌЕ ГИ КИТИ ПЛОШТАДОТ И УЛИЦИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

СКОПЈЕ БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ДАЛИ ЌЕ ГИ КИТИ ПЛОШТАДОТ И УЛИЦИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Скопје е без новогодишно украсување, ниту се знае дали градот ќе има новогодишен амбиент како сите останати главни градови. Плоштадот Македонија и ули ...
„СКОПЈЕ ФИЛМ СТУДИО“ ЗА 500.000 ЕВРА ЌЕ ГИ ПРАВИ СИТЕ ПРОСЛАВИ НА ДРЖАВНИТЕ ПРАЗНИЦИ И НАСТАН ОД ОТВОРЕН БАЛКАН, ОСВЕН ГОДИШНИНАТА ОД РАМКОВНИОТ ДОГОВОР КОЈА ЌЕ ЈА ОРГАНИЗИРА „АРБЕРИА ДИЗАЈН“ ЗА 100.000 ЕВРА

„СКОПЈЕ ФИЛМ СТУДИО“ ЗА 500.000 ЕВРА ЌЕ ГИ ПРАВИ СИТЕ ПРОСЛАВИ НА ДРЖАВНИТЕ ПРАЗНИЦИ И НАСТАН ОД ОТВОРЕН БАЛКАН, ОСВЕН ГОДИШНИНАТА ОД РАМКОВНИОТ ДОГОВОР КОЈА ЌЕ ЈА ОРГАНИЗИРА „АРБЕРИА ДИЗАЈН“ ЗА 100.000 ЕВРА

За организација на преостанатите четири државни празници годинава, како и настан од Отворен Балкан, Владата ќе ѝ плати околу половина милион евра на ф ...
ПРОСЛАВАТА БЕШЕ СКРОМНА СО СОК И ВОДА, НЕ ЗНАМ КОЛКУ ЧИНИ, ЈА ЧЕКАМЕ СМЕТКАТА, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ЗА ГОДИШНИНАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО БИТОЛА

ПРОСЛАВАТА БЕШЕ СКРОМНА СО СОК И ВОДА, НЕ ЗНАМ КОЛКУ ЧИНИ, ЈА ЧЕКАМЕ СМЕТКАТА, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ЗА ГОДИШНИНАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО БИТОЛА

Прославата на 33-годишнината од основањето на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, на која присуствуваше и лидерот Христијан Мицкоски, се одрж ...
СРЕДНОТО ЕКОНОМСКО УЧИЛИШТЕ ВО БИТОЛА ПРОСЛАВИ 100 ГОДИНИ

СРЕДНОТО ЕКОНОМСКО УЧИЛИШТЕ ВО БИТОЛА ПРОСЛАВИ 100 ГОДИНИ

„Денес имаме тешка задача да ги задржиме младите тука, да ги наполниме полупразните улици и претпријатија со наши солидни кадри и оттука да го создаде ...
ПОТОНА ПОПУЛАРЕН БЕЛГРАДСКИ СПЛАВ ЗА ВРЕМЕ НА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА, ГОСТИТЕ ЕВАКУИРАНИ

ПОТОНА ПОПУЛАРЕН БЕЛГРАДСКИ СПЛАВ ЗА ВРЕМЕ НА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА, ГОСТИТЕ ЕВАКУИРАНИ

Популарниот белградски сплав „Фристајлер“ потона во Сава неколку минути по полноќ, а во тој момент во објектот се наоѓаа голем број гости дојдени на н ...
АРГЕНТИНА ПРОГЛАСИ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ЗА ДА СЕ СЛАВИ СВЕТСКАТА ТИТУЛА

АРГЕНТИНА ПРОГЛАСИ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ЗА ДА СЕ СЛАВИ СВЕТСКАТА ТИТУЛА

Трофејот на Светското првенство пристигна во Аргентина по 36 години пауза откако Лео Меси и друштвото утрово се вратија дома. Тие беа пречекани од воо ...
СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ ЈА СЛАВЕА ТИТУЛАТА НА АРГЕНТИНА ВО РОСАРИО, РОДНИОТ ГРАД НА МЕСИ

СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ ЈА СЛАВЕА ТИТУЛАТА НА АРГЕНТИНА ВО РОСАРИО, РОДНИОТ ГРАД НА МЕСИ

Стотици илјади луѓе излегоа на улиците на Росарио, родниот град на Лео Меси, за да ја прослават третата светска титула на Аргентина, освоена во спекта ...
ОХРИД И СТРУГА ЌЕ БИДАТ УКРАСЕНИ И ОСВЕТЛЕНИ ЗА НОВА ГОДИНА ОТИ ОЧЕКУВААТ МНОГУ ГОСТИ

ОХРИД И СТРУГА ЌЕ БИДАТ УКРАСЕНИ И ОСВЕТЛЕНИ ЗА НОВА ГОДИНА ОТИ ОЧЕКУВААТ МНОГУ ГОСТИ

Плоштадите на Охрид и Струга ќе бидат украсени и осветлени за Нова година, и покрај енергетската и економска криза, но обете општини засега не објавув ...
СЕ РАСПАЃА СПОМЕН-КОСТУРНИЦАТА НА АНТИФАШИСТИЧКИТЕ БОРЦИ ВО КУМАНОВО КАДЕ Е ЦЕНТРАЛНАТА ПРОСЛАВА НА 11 ОКТОМВРИ

СЕ РАСПАЃА СПОМЕН-КОСТУРНИЦАТА НА АНТИФАШИСТИЧКИТЕ БОРЦИ ВО КУМАНОВО КАДЕ Е ЦЕНТРАЛНАТА ПРОСЛАВА НА 11 ОКТОМВРИ

Оштетена бакарна релјефна плоча, напукнати ѕидови, откорната мермерна плоча со имињата на загинатите борци, скршени скали и жардиниери, ќе ги пречекаа ...
ЗА 8 СЕПТЕМВРИ БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ ВО МУЗЕИТЕ И КУЛТУРНИТЕ УСТАНОВИ

ЗА 8 СЕПТЕМВРИ БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ ВО МУЗЕИТЕ И КУЛТУРНИТЕ УСТАНОВИ

Бесплатен влез во музеите, галериите и културните установи е дел од програмата на Владата за одбележување на Денот на независноста – 8 Септември. Граѓ ...
1 2 3 8 10 / 72 НАПИСИ