Категорија: Свет

1 403 404 405 406 407 4050 / 4067 НАПИСИ
НИКОГАШ НЕ МИСЛЕВ НА НЕУСПЕХ – ПОЧИНА МУХАМЕД АЛИ

НИКОГАШ НЕ МИСЛЕВ НА НЕУСПЕХ – ПОЧИНА МУХАМЕД АЛИ

Мухамед Али, спортскиот великан и еден од најславните современи личности почина на 74 години. Трикратниот боксерски светски шампион во тешка категориј ...
ИРАНСКИ МИЛИЈАРДЕР СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ УАПСЕН ВО САД ЗА КРШЕЊЕ САНКЦИИ

ИРАНСКИ МИЛИЈАРДЕР СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ УАПСЕН ВО САД ЗА КРШЕЊЕ САНКЦИИ

Американскиот јавен обвинител Прет Барара ја вклучи турската обемна истрага за корупција од 2013 во случајот на Реза Зараб, матниот турски бизисмен ро ...
ГРЦИЈА ЈА ПОЧНА ПРЕСЕЛБАТА НА БЕГАЛЦИТЕ ОД ИДОМЕНИ

ГРЦИЈА ЈА ПОЧНА ПРЕСЕЛБАТА НА БЕГАЛЦИТЕ ОД ИДОМЕНИ

Грчката влада почна со релокација на бегалците од Идомени во бегалските центри. Акцијата започна во шест часот утринава. Засега нема информации за инц ...
АВСТРИСКАТА ЕКСТРЕМНА ДЕСНИЦА ЗАГУБИ ЗА МАЛКУ, ВАН ДЕР БЕЛЕН НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

АВСТРИСКАТА ЕКСТРЕМНА ДЕСНИЦА ЗАГУБИ ЗА МАЛКУ, ВАН ДЕР БЕЛЕН НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Независниот кандидат, Александер ван дер Белен, е избран за претседател на Австрија, со што го спречи Норберт Хофер да стане првиот екстремно десничар ...
ПОЧИНА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА БАТА ЖИВОЈИНОВИЌ

ПОЧИНА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА БАТА ЖИВОЈИНОВИЌ

Легендарниот српски и југословенски актер Велимир Бата Живојиновиќ починал синоќа во болница во Белград, на 83 години, по долго и тешко боледување, об ...
ЗЛАТНА ПАЛМА ЗА „ЈАС, ДАНИЕЛ БЛЕЈК“ НА КЕН ЛОУЧ

ЗЛАТНА ПАЛМА ЗА „ЈАС, ДАНИЕЛ БЛЕЈК“ НА КЕН ЛОУЧ

Легендарниот британски автор Кен Лоуч ја освои Златната палма за „Јас, Даниел Блејк“, на 69. Кански филмски фестивал што заврши вечерва. За Лоуч, кој ...
ОЛАНД: ЕГИПЕТСКИОТ АВИОН ПАДНАЛ ВО СРЕДОЗЕМНО МОРЕ

ОЛАНД: ЕГИПЕТСКИОТ АВИОН ПАДНАЛ ВО СРЕДОЗЕМНО МОРЕ

Авион на Иџипт ер со 56 патници и десет членови на екипажот на лет од Париз за Каиро паднал во Средоземното Море, изјави францускиот претседател Франс ...
ЕГИПЕТСКИ АВИОН ИСЧЕЗНА НА ЛЕТ ОД ПАРИЗ КОН КАИРО

ЕГИПЕТСКИ АВИОН ИСЧЕЗНА НА ЛЕТ ОД ПАРИЗ КОН КАИРО

Авион на Иџипт ер со 56 патници и десет членови на екипажот исчезнал од радарите, потврдија египетските власти. Летот МС 804 што полетал од париски ...
ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

Неколку луѓе се повредени откако биле нападнати со нож на една железничка станица во предградието на Минхен, потрдија германски официјални лица за Бав ...
АВИОН ОД ИСТАНБУЛ СЕ ИЗЛИЗГАЛ ВО ПРИШТИНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

АВИОН ОД ИСТАНБУЛ СЕ ИЗЛИЗГАЛ ВО ПРИШТИНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Авион на Туркиш Ерлајнс со 143 патници и осум члена на екипажот синоќа се излизгал од пистата на аеродромот во Приштина, Косово за време на слетувањет ...
1 403 404 405 406 407 4050 / 4067 НАПИСИ