Категорија: Свет

1 414 415 416 417 418 448 4160 / 4475 НАПИСИ
ПАЛМА ОСТАНА БЕЗ „ДЕ МАЈОРКА“, ТУРИСТИЧКИОТ ГРАД ТРЕТ ПАТ ГО МЕНУВА ИМЕТО

ПАЛМА ОСТАНА БЕЗ „ДЕ МАЈОРКА“, ТУРИСТИЧКИОТ ГРАД ТРЕТ ПАТ ГО МЕНУВА ИМЕТО

Градот Палма де Мајорка на медитеранскиот туристички остров Мајорка повторно ќе се вика само Палма. Регионалниот парламент на Бaлеарскиот остров гласа ...
НА СИНОТ НА НИКОЛА КЉУСЕВ МУ СЕ ЗАКАНУВА КАЗНА ЗАТВОР ОД 6,5 ГОДИНИ ВО САД ОТКАКО ПРИЗНА ВИНА ЗА ДИСТРИБУЦИЈА НА НАРКОТИЦИ

НА СИНОТ НА НИКОЛА КЉУСЕВ МУ СЕ ЗАКАНУВА КАЗНА ЗАТВОР ОД 6,5 ГОДИНИ ВО САД ОТКАКО ПРИЗНА ВИНА ЗА ДИСТРИБУЦИЈА НА НАРКОТИЦИ

Људмил Кљусев, син на првиот премиер на независна Македонија, Никола Кљусев, призна дека е виновен за нелегална дистрибуција на наркотици и за вршење ...
ПИЛОТОТ НА УРНАТИОТ АВИОН ВО КОЛУМБИЈА ОЧАЈНО БАРАЛ ДА СЛЕТА ОТИ МУ СНЕМАЛО ГОРИВО

ПИЛОТОТ НА УРНАТИОТ АВИОН ВО КОЛУМБИЈА ОЧАЈНО БАРАЛ ДА СЛЕТА ОТИ МУ СНЕМАЛО ГОРИВО

Пилотот на авионот во кој загинаа фудбалерите на бразилскиот тим пред да се урне очајно барал дозвола за слетување на аеродромот во Меделин затоа што ...
ГРЦИЈА НАЈДЕ 70 МИГРАНТИ ВО ШУМА КАЈ СОЛУН

ГРЦИЈА НАЈДЕ 70 МИГРАНТИ ВО ШУМА КАЈ СОЛУН

Грчките власти велат дека нашле околу 70 мигранти, меѓу кои и деца, во шумска област во предградието на северниот град Солун. Групата, за која вела ...
ТРАМП ГО ОСТАВА БИЗНИСОТ ЗА ДА СЕ СКОНЦЕНТРИРА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВУВАЊЕТО

ТРАМП ГО ОСТАВА БИЗНИСОТ ЗА ДА СЕ СКОНЦЕНТРИРА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВУВАЊЕТО

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп соопшти дека целосно го напушта бизнисот за да се сконцентрира на претседателствувањето и за да изб ...
ПАДНА АВИОН СО ФУДБАЛСКИ ТИМ ОД БРАЗИЛ, НАЈМАЛКУ ШЕСТ ПРЕЖИВЕАНИ

ПАДНА АВИОН СО ФУДБАЛСКИ ТИМ ОД БРАЗИЛ, НАЈМАЛКУ ШЕСТ ПРЕЖИВЕАНИ

Чартер авион со 81 луѓе во него, вклучувајќи и еден бразилски тим од првата фудбалска лига, кој летал за Колумбија се урнал на летот кон меѓународниот ...
АЛБАНСКИ УМЕТНИК НАПРАВИ МОЗАИК СО ЛИКОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА СО ХЕФТАЛКА

АЛБАНСКИ УМЕТНИК НАПРАВИ МОЗАИК СО ЛИКОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА СО ХЕФТАЛКА

Албански уметник направи мозаик со портретот на Мајка Тереза користејќи хефталка како повик до европските земји да престанат да подигнуваат огради за ...
ФИДЕЛ КАСТРО, КОЈ ПОЛА ВЕК ИМ ПРКОСЕШЕ НА САД, ПОЧИНА НА 90 ГОДИНИ

ФИДЕЛ КАСТРО, КОЈ ПОЛА ВЕК ИМ ПРКОСЕШЕ НА САД, ПОЧИНА НА 90 ГОДИНИ

Фидел Кастро, поранешниот претседател и лидер на комунистичката револуција на Куба, почина на 90 години, соопшти брат му. „Врховниот командант на к ...
ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ВО САМОУБИСТВЕН БОМБАШКИ НАПАД ВО ТУРЦИЈА

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ВО САМОУБИСТВЕН БОМБАШКИ НАПАД ВО ТУРЦИЈА

Автомобил бомба пред канцеларијата на гувернерот во турскиот град Адана уби двајца и повреди 16-мина, соопшти гувернерот за државните медиуми. Турс ...
НАТО ОДБИ ДА ГИ ОСУДИ АПСЕЊАТА НА ТУРСКИТЕ НОВИНАРИ И ПРАТЕНИЦИ

НАТО ОДБИ ДА ГИ ОСУДИ АПСЕЊАТА НА ТУРСКИТЕ НОВИНАРИ И ПРАТЕНИЦИ

Генералниот секретар на НАТО одби да ги осуди апсењата на пратеници и новинари во земјата членка Турција, откако беше притиснат да одговори во врска с ...
1 414 415 416 417 418 448 4160 / 4475 НАПИСИ