Категорија: Свет

1 416 417 418 419 420 439 4180 / 4383 НАПИСИ
„ЦРН ПОНЕДЕЛНИК“ ВО ЗАГРЕБ ЗА ПОДДРШКА НА ШТРАЈКОТ НА ЖЕНИТЕ ВО ПОЛСКА

„ЦРН ПОНЕДЕЛНИК“ ВО ЗАГРЕБ ЗА ПОДДРШКА НА ШТРАЈКОТ НА ЖЕНИТЕ ВО ПОЛСКА

Во Загреб утре ќе се одржи марш за поддршка на штрајкот на жените во Полска, кои протестираат против предлог законот за целосна забрана на абортусот, ...
ОБЛЕЧЕНИ ВО ЦРНО, ИЛЈАДНИЦИ ПОЛЈАЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ПРЕДЛОГОТ ЗА ЦЕЛОСНА ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

ОБЛЕЧЕНИ ВО ЦРНО, ИЛЈАДНИЦИ ПОЛЈАЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ПРЕДЛОГОТ ЗА ЦЕЛОСНА ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

Илјадници Полјаци, многумина од нив облечени во црно, протестираа денеска пред парламентот во Варшава против предложениот закон со кој би се воспостав ...
ДВЕ УКРАДЕНИ СЛИКИ ОД ВАН ГОГ ПРОНАЈДЕНИ КАЈ МАФИЈАТА ВО ИТАЛИЈА

ДВЕ УКРАДЕНИ СЛИКИ ОД ВАН ГОГ ПРОНАЈДЕНИ КАЈ МАФИЈАТА ВО ИТАЛИЈА

Музејот „Ван Гог“ во Амстердам соопшти дека антимафијашката полиција во Неапол ги пронашла двете слики на Ван Гог украдени во 2002 година. Двете слики ...
„ВИЛ И ГРЕЈС“ СЕ СОБРАА ПО 10 ГОДИНИ ВО ВИДЕО ПРОТИВ ТРАМП

„ВИЛ И ГРЕЈС“ СЕ СОБРАА ПО 10 ГОДИНИ ВО ВИДЕО ПРОТИВ ТРАМП

ЛОС АНЏЕЛЕС (АП) - Ѕвездите од легендарната серија „Вил и Грејс“ се пак заедно во видео што дава шегобијна политичка порака:„Гласајте за Хилари Клинто ...
КЛИНТОН И ТРАМП СЕ СУДРИЈА ЖЕСТОКО НА ПРВАТА ДЕБАТА

КЛИНТОН И ТРАМП СЕ СУДРИЈА ЖЕСТОКО НА ПРВАТА ДЕБАТА

Во борбената прва дебата на кандидатите за американски претседател, Хилари Клинтон упорно го осудуваше Доналд Трамп за криење на неговите даноци и биз ...
ЖЕНА СО УТРОБАТА НА СОПРУГОТ ВО БАГАЖОТ ЗАПРЕНА НА АЕРОДРОМОТ ВО ГРАЦ

ЖЕНА СО УТРОБАТА НА СОПРУГОТ ВО БАГАЖОТ ЗАПРЕНА НА АЕРОДРОМОТ ВО ГРАЦ

Цариниците на аеродромот во Грац запреа жена која патувала со два контејнери со утробата на нејзиниот починат сопруг. Пакетите припаѓале на мароканска ...
СРЃАН КЕРИМ ПАДНА НА ОСМО МЕСТО ВО ПЕТТАТА РУНДА ГЛАСАЊЕ ЗА ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОН

СРЃАН КЕРИМ ПАДНА НА ОСМО МЕСТО ВО ПЕТТАТА РУНДА ГЛАСАЊЕ ЗА ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОН

Срѓан Керим падна на осмото место во петтата рунда тајно гласање во Советот за безбедност на ОН за иден генерален секретар на ОН. На прво место и п ...
УНГАРСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ БИЛЕ НАПАДНАТИ СО БОМБА ОД ДОМАШНО ПРОИЗВОДСТВО

УНГАРСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ БИЛЕ НАПАДНАТИ СО БОМБА ОД ДОМАШНО ПРОИЗВОДСТВО

Унгарската полиција трага по осомничен кој самиот направил домашна бомба која експлодира во главниот град Будимпешта доцна навечер во саботата,повреду ...
ЈОРДАНСКИ ПИСАТЕЛ УБИЕН ПРЕД СУДЕЊЕТО ЗА НАВРЕДА НА ИСЛАМОТ

ЈОРДАНСКИ ПИСАТЕЛ УБИЕН ПРЕД СУДЕЊЕТО ЗА НАВРЕДА НА ИСЛАМОТ

Истакнат јордански писател и колумнист беше убиен денеска пред судот во Аман каде требаше да му се суди за објавување карикатура оценета како навредли ...
ИЛЈАДНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА АБОРТУС ВО ПОЛСКА

ИЛЈАДНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА АБОРТУС ВО ПОЛСКА

Со знамиња на Полска и Европската унија, илјадници Полјаци маршираа низ Варшава во последниот од серијата протести против конзервативната влада, за чи ...
1 416 417 418 419 420 439 4180 / 4383 НАПИСИ