Категорија: Свет

1 417 418 419 420 421 448 4190 / 4475 НАПИСИ
НА ТРАМП МУ ДОЛЖИМЕ ШАНСА ДА НЀ ВОДИ, КЛИНТОН ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ

НА ТРАМП МУ ДОЛЖИМЕ ШАНСА ДА НЀ ВОДИ, КЛИНТОН ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ

Поразениот кандидат за американски преседател Хилари Клинтон се надева дека Доналд Трамп ќе биде успешен претседател на сите Американци. Во првата ...
ТОА ШТО ЌЕ ГО НАПРАВИ ТРАМП, ДЕМОКРАТИТЕ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ГО СМЕНАТ СО ДЕЦЕНИИ

ТОА ШТО ЌЕ ГО НАПРАВИ ТРАМП, ДЕМОКРАТИТЕ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ГО СМЕНАТ СО ДЕЦЕНИИ

Доналд Трамп стана 45. претседател на Америка по неверојатната победа за ВИП бизнисменот и почетник во политиката, кој ги искористи економската неизве ...
НЕМА ДА ВЕ РАЗОЧАРАМ, ВЕТИ ТРАМП ВО ПОБЕДНИЧКИОТ ГОВОР

НЕМА ДА ВЕ РАЗОЧАРАМ, ВЕТИ ТРАМП ВО ПОБЕДНИЧКИОТ ГОВОР

Новиот претседател на САД Доналд Трамп им вети на американските граѓани дека нема да ги разочaра и дека ќе биде претседател на сите Американци. Новиот ...
ТРАМП НА ЧЕКОР ДО БЕЛАТА КУЌА ПО ПОБЕДАТА ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

ТРАМП НА ЧЕКОР ДО БЕЛАТА КУЌА ПО ПОБЕДАТА ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

Доналд Трамп се најде на чекор до Белата куќа, откако оствaри клучни победи над Хилари Клинтон во Флорида, Охајо и Северна Каролина на изборите за аме ...
ТРАМП ГИ ОСВОИ КЛУЧНИТЕ ДРЖАВИ И Е МНОГУ БЛИСКУ ДО ПОБЕДА

ТРАМП ГИ ОСВОИ КЛУЧНИТЕ ДРЖАВИ И Е МНОГУ БЛИСКУ ДО ПОБЕДА

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп освои серија клучни држави на патот до потребниот број изборни гласови за да победи на претседателските избори в ...
МАЈМУНОТ ОД КИНА ПРЕДВИДЕ ПОБЕДА НА ТРАМП, ШКОТСКАТА КОЗА НА КЛИНТОН

МАЈМУНОТ ОД КИНА ПРЕДВИДЕ ПОБЕДА НА ТРАМП, ШКОТСКАТА КОЗА НА КЛИНТОН

Милена Ѓорѓиевска – Гласот на Америка, специјално за САКАМДАКАЖАМК.МК Што предвидуваат животнитe за тоа кој ќе биде идниот претседател на САД - Кли ...
САД ГЛАСААТ – ВЕСЕЛА АТМОСФЕРА, СТРАВ И НЕСИГУРНОСТ

САД ГЛАСААТ – ВЕСЕЛА АТМОСФЕРА, СТРАВ И НЕСИГУРНОСТ

Милена Ѓорѓиевска - Гласот на Америка, специјално за САКАМДАКАЖАМК.МК Редици граѓани пред гласачките места низ САД чекаат да го изберат идниот амер ...
АД-ХОК КОНЦЕРТ НА МАДОНА ЗА ПОДДРШКА НА КЛИНТОН НА УЛИЦА ВО ЊУЈОРК

АД-ХОК КОНЦЕРТ НА МАДОНА ЗА ПОДДРШКА НА КЛИНТОН НА УЛИЦА ВО ЊУЈОРК

Мадона отпеа неколку од нејзините најголеми хитови во понеделникот вечерта изненанадувајќи ги луѓето со концерт на отворено, како поддршка на демократ ...
ПРЕТХОДНИЦИТЕ НА ТРАМП: МИЛИЈАРДЕРИ КОИ СТАНАА ПОЛИТИЧАРИ

ПРЕТХОДНИЦИТЕ НА ТРАМП: МИЛИЈАРДЕРИ КОИ СТАНАА ПОЛИТИЧАРИ

Ако Доналд Трамп ја освои Белата Куќа во вторник ќе стане првиот бизнисмен милијардер во Америка што ќе стане претседател и ќе ги следи стапките на др ...
ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИНА ПОВРЕДЕНИ ПО ТОРНАДОТО БЛИЗУ РИМ

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИНА ПОВРЕДЕНИ ПО ТОРНАДОТО БЛИЗУ РИМ

Силно невреме и торнадо синоќа ја погодија Италија близу Рим, убивајќи најмалку двајца и повредувајќи десетици други. Во местото Ладисполи, на 30 к ...
1 417 418 419 420 421 448 4190 / 4475 НАПИСИ