Категорија: Свет

1 415 416 417 418 419 4170 / 4184 НАПИСИ
АВСТРИСКАТА ЕКСТРЕМНА ДЕСНИЦА ЗАГУБИ ЗА МАЛКУ, ВАН ДЕР БЕЛЕН НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

АВСТРИСКАТА ЕКСТРЕМНА ДЕСНИЦА ЗАГУБИ ЗА МАЛКУ, ВАН ДЕР БЕЛЕН НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Независниот кандидат, Александер ван дер Белен, е избран за претседател на Австрија, со што го спречи Норберт Хофер да стане првиот екстремно десничар ...
ПОЧИНА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА БАТА ЖИВОЈИНОВИЌ

ПОЧИНА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА БАТА ЖИВОЈИНОВИЌ

Легендарниот српски и југословенски актер Велимир Бата Живојиновиќ починал синоќа во болница во Белград, на 83 години, по долго и тешко боледување, об ...
ЗЛАТНА ПАЛМА ЗА „ЈАС, ДАНИЕЛ БЛЕЈК“ НА КЕН ЛОУЧ

ЗЛАТНА ПАЛМА ЗА „ЈАС, ДАНИЕЛ БЛЕЈК“ НА КЕН ЛОУЧ

Легендарниот британски автор Кен Лоуч ја освои Златната палма за „Јас, Даниел Блејк“, на 69. Кански филмски фестивал што заврши вечерва. За Лоуч, кој ...
ОЛАНД: ЕГИПЕТСКИОТ АВИОН ПАДНАЛ ВО СРЕДОЗЕМНО МОРЕ

ОЛАНД: ЕГИПЕТСКИОТ АВИОН ПАДНАЛ ВО СРЕДОЗЕМНО МОРЕ

Авион на Иџипт ер со 56 патници и десет членови на екипажот на лет од Париз за Каиро паднал во Средоземното Море, изјави францускиот претседател Франс ...
ЕГИПЕТСКИ АВИОН ИСЧЕЗНА НА ЛЕТ ОД ПАРИЗ КОН КАИРО

ЕГИПЕТСКИ АВИОН ИСЧЕЗНА НА ЛЕТ ОД ПАРИЗ КОН КАИРО

Авион на Иџипт ер со 56 патници и десет членови на екипажот исчезнал од радарите, потврдија египетските власти. Летот МС 804 што полетал од париски ...
ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

Неколку луѓе се повредени откако биле нападнати со нож на една железничка станица во предградието на Минхен, потрдија германски официјални лица за Бав ...
АВИОН ОД ИСТАНБУЛ СЕ ИЗЛИЗГАЛ ВО ПРИШТИНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

АВИОН ОД ИСТАНБУЛ СЕ ИЗЛИЗГАЛ ВО ПРИШТИНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Авион на Туркиш Ерлајнс со 143 патници и осум члена на екипажот синоќа се излизгал од пистата на аеродромот во Приштина, Косово за време на слетувањет ...
ПОЧИНА ПЕЈАЧОТ ПРИНС, ПОЛИЦИЈАТА ЈА ИСТРАЖУВА СМРТТА

ПОЧИНА ПЕЈАЧОТ ПРИНС, ПОЛИЦИЈАТА ЈА ИСТРАЖУВА СМРТТА

Почина Принс Роџер Нелсон, легендарниот пејач познат како Принс, потврдиле од неговата фамилија за Си-Ен-Ен. Имаше 57 години. Полицијата ја истражува ...
САД: КОРУПЦИЈАТА ЈА УБИВА МАКЕДОНИЈА

САД: КОРУПЦИЈАТА ЈА УБИВА МАКЕДОНИЈА

Високото ниво на корупција и неуспехот на владата целосно да го почитува владеењето на  правото се главен проблем за човековите права во Македонија, с ...
СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: ВИСОКОТО НИВО НА КОРУПЦИЈА ПРОБЛЕМ ЗА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА ВО МАКЕДОНИЈА

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: ВИСОКОТО НИВО НА КОРУПЦИЈА ПРОБЛЕМ ЗА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА ВО МАКЕДОНИЈА

Високото ниво на корупција и неуспехот на владата целосно да го почитува владеењето на  правото се главен проблем за човековите права во Македонија, с ...
1 415 416 417 418 419 4170 / 4184 НАПИСИ