ДЕМОЛИРАН БАЛСКИОТ ЛУСТЕР ВО ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА

    ДЕМОЛИРАН БАЛСКИОТ ЛУСТЕР ВО ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛАЛустерот во Битола е донесен од Офицерскиот дом во Скопје по катастрофалниот земјотрес во Скопје во 1963 година. (Фото: СДК.МК)

    Балскиот лустер во Офицерскиот дом во Битола е демолиран, потврди Зоран Алтипармаков, директорот на битолскиот Завод и музеј.

    Алтипармаков на денешната прес-конференција кажа дека лустерот е неупотреблив и дека засега не се знае кој ја предизвикал штетата. Лустерот во Битола е донесен од Офицерскиот дом во Скопје по катастрофалниот земјотрес во Скопје во 1963 година.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира