ГОРЕШЕ ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ВО СКОПЈЕ, ПОЖАРОТ Е ИЗГАСЕН

  ГОРЕШЕ ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ВО СКОПЈЕ, ПОЖАРОТ Е ИЗГАСЕНГореше ѓубрето кое се депонира и се издига црн чад. (Фото: Принтскрин од видео)

  Утрово се запали скопската депонија „Дрисла“. Гореше ѓубрето кое се депонира и се издига црн чад.

  Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) велат дека утрово се појавил мал пожар на „Дрисла“, кој набргу по избувнувањето бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита на Скопје.

  Директорот на „Дрисла“ Александар Кузинаков, како и многупати досега, не одговараше на нашите телефонски повици.

  А. АНТЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира