Таг: гори

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ГОРЕШЕ ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ВО СКОПЈЕ, ПОЖАРОТ Е ИЗГАСЕН

ГОРЕШЕ ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ВО СКОПЈЕ, ПОЖАРОТ Е ИЗГАСЕН

Утрово се запали скопската депонија „Дрисла“. Гореше ѓубрето кое се депонира и се издига црн чад. Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) велат де ...
И ПО ОСУМ ДЕНА СÉ УШТЕ ИЗЛЕГУВА ЧАД ОД ДЕПОНИЈАТА КАЈ ВОЛКОВИЈА

И ПО ОСУМ ДЕНА СÉ УШТЕ ИЗЛЕГУВА ЧАД ОД ДЕПОНИЈАТА КАЈ ВОЛКОВИЈА

Поминаа осум дена од пожарот на депонијата за смет кај Волковија, а од неа и понатаму се крева чад и непријатна миризба. Жителите на селата Волковија ...
ТРЕТ ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА ВО БЛИЗИНА НА СЕЛО ВОЛКОВИЈА, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКОВ ОТПАД СЕ НОСЕЛО

ТРЕТ ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА ВО БЛИЗИНА НА СЕЛО ВОЛКОВИЈА, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКОВ ОТПАД СЕ НОСЕЛО

Трет ден како гори запалениот смет на депонијата кај тетовското село Волковија. Непријатната миризба и задушливиот чад се чувствуваше ноќеска и денес ...
НОВ ПОЖАР ИЗБУВНА ВО „ТРЕСКА“ УТРИНАВА, ПОЖАРНИКАРИТЕ ДЕЖУРААТ ВО КРУГОТ НА ФАБРИКАТА

НОВ ПОЖАР ИЗБУВНА ВО „ТРЕСКА“ УТРИНАВА, ПОЖАРНИКАРИТЕ ДЕЖУРААТ ВО КРУГОТ НА ФАБРИКАТА

Нов пожар утрово околу 5 часот избувна во кругот на фабриката „Треска“. Како што ни изјави командирот на скопската Пожарна Звонко Томески, станува збо ...
ГОРИ МАГАЦИН ВО ДВОРОТ НА ПОРАНЕШНАТА ФАБРИКА „ТРЕСКА“ ВО СКОПЈЕ

ГОРИ МАГАЦИН ВО ДВОРОТ НА ПОРАНЕШНАТА ФАБРИКА „ТРЕСКА“ ВО СКОПЈЕ

Пожар изби во дворот на поранешната фабрика „Треска“ во скопската општина Центар. Како што изјавија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Центарот за управување со кр ...
ОХРИДСКАТА ДЕПОНИЈА БУКОВО ПОВТОРНО ГОРИ, ЖИТЕЛИТЕ РЕВОЛТИРАНИ ОТИ НАДЛЕЖНИТЕ НИШТО НЕ ПРЕЗЕМААТ

ОХРИДСКАТА ДЕПОНИЈА БУКОВО ПОВТОРНО ГОРИ, ЖИТЕЛИТЕ РЕВОЛТИРАНИ ОТИ НАДЛЕЖНИТЕ НИШТО НЕ ПРЕЗЕМААТ

Депонијата Буково во близина на Охрид од синоќа повторно гори. Густиот чад и неподносливата миризба ги вознемири жителите на околните села кои најавув ...
ВО КОКИНО АКТИВЕН ПОЖАР ВО НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН, ПОЖАРНИКАРИТЕ ВЕЛАТ ПОТРЕБНА ИМ E ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕРИ

ВО КОКИНО АКТИВЕН ПОЖАР ВО НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН, ПОЖАРНИКАРИТЕ ВЕЛАТ ПОТРЕБНА ИМ E ПОМОШ ОД ХЕЛИКОПТЕРИ

Повеќето пожари кои од завчера ја зафатија шумата во селото Кокино, Општина Старо Нагоричане, ноќеска се ставени под контрола. Активен е само еден пож ...
ЈА ДРЖИМЕ СИТУАЦИЈАТА СО ПОЖАРОТ ПОД КОНТРОЛА, ДЕСЕТИНА ГРАЃАНИ ВДИШАЛЕ ЧАД, НО ЖРТВИ НЕМА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КОЧАНИ ИЛИЈЕВ

ЈА ДРЖИМЕ СИТУАЦИЈАТА СО ПОЖАРОТ ПОД КОНТРОЛА, ДЕСЕТИНА ГРАЃАНИ ВДИШАЛЕ ЧАД, НО ЖРТВИ НЕМА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КОЧАНИ ИЛИЈЕВ

Ситуацијата е критична, но ја држиме под контрола, вели за САКАМДАКАЖАМ.МК градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев. Како што вели Илијев, во ...
ГОРАТ ДИВИ ДЕПОНИИ И КАБЛИ НА БИТОЛСКОТО МААЛО БАИР

ГОРАТ ДИВИ ДЕПОНИИ И КАБЛИ НА БИТОЛСКОТО МААЛО БАИР

Откако се ставени заштитни огради на обиколницата над Битола, смет не се пали на патот, туку низ дивите депонии во неурбанизираната населба Баир. Од П ...
ГОРИ ПОЛЕТО ОД УЛАРЦИ ДО ОРИЗАРИ ВО КОЧАНИ, ВЕТEРОТ ГО ЗАСИЛУВА ОГНОТ

ГОРИ ПОЛЕТО ОД УЛАРЦИ ДО ОРИЗАРИ ВО КОЧАНИ, ВЕТEРОТ ГО ЗАСИЛУВА ОГНОТ

Вечерва изби неколкукилометарски пожар од селото Уларци па се до Оризари во Кочани, потврди СВР Штип за САКАМДАКАЖАМ.МК. „Не е познато како изби по ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ