Таг: депонија

1 2 3 17 10 / 168 НАПИСИ
ПО ОСУМ ДЕНA, КОНЕЧНО ИЗГАСНАТ ПОЖАРОТ НА ДЕПОНИЈАТА ВО СЕЛО ДОБАРЦЕ БЛИЗУ ГРУПЧИН

ПО ОСУМ ДЕНA, КОНЕЧНО ИЗГАСНАТ ПОЖАРОТ НА ДЕПОНИЈАТА ВО СЕЛО ДОБАРЦЕ БЛИЗУ ГРУПЧИН

По осум дена, конечно е изгасен пожарот на депонијата во тетовското село Добарце. Осум денa тетовските пожарникари се обидуваа да го изгаснат пожарот ...
СТРАЖА Е ДЕПОНИЈА, НА „ДРЖАВНИ ПАТИШТА“, „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ И ОПШТИНА МАВРОВО И РОСТУШЕ НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ ШТО ПРЕВОЈОТ Е ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ

СТРАЖА Е ДЕПОНИЈА, НА „ДРЖАВНИ ПАТИШТА“, „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ И ОПШТИНА МАВРОВО И РОСТУШЕ НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ ШТО ПРЕВОЈОТ Е ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ

Превојот Стража на патот Скопје-Охрид е затрупан со ѓубре. Огромна депонија стои до патот и од ден на ден се повеќе сè трупа бидејќи никој не ја чисти ...
ГОРЕШЕ ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ВО СКОПЈЕ, ПОЖАРОТ Е ИЗГАСЕН

ГОРЕШЕ ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ВО СКОПЈЕ, ПОЖАРОТ Е ИЗГАСЕН

Утрово се запали скопската депонија „Дрисла“. Гореше ѓубрето кое се депонира и се издига црн чад. Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) велат де ...
И ПО ОСУМ ДЕНА СÉ УШТЕ ИЗЛЕГУВА ЧАД ОД ДЕПОНИЈАТА КАЈ ВОЛКОВИЈА

И ПО ОСУМ ДЕНА СÉ УШТЕ ИЗЛЕГУВА ЧАД ОД ДЕПОНИЈАТА КАЈ ВОЛКОВИЈА

Поминаа осум дена од пожарот на депонијата за смет кај Волковија, а од неа и понатаму се крева чад и непријатна миризба. Жителите на селата Волковија ...
КАЗНИ ОД 9.000 ЕВРА ЗА ПРАВНОТО ЛИЦЕ И 500 ЕВРА ЗА СОПСТВЕНИКОТ НА ДЕПОНИЈАТА КОЈА ПРЕД ЧЕТИРИ ДЕНОВИ СЕ ЗАПАЛИ КАЈ ВОЛКОВИЈА

КАЗНИ ОД 9.000 ЕВРА ЗА ПРАВНОТО ЛИЦЕ И 500 ЕВРА ЗА СОПСТВЕНИКОТ НА ДЕПОНИЈАТА КОЈА ПРЕД ЧЕТИРИ ДЕНОВИ СЕ ЗАПАЛИ КАЈ ВОЛКОВИЈА

Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС) конечно утврди дека на депонијата во близина на село Волковија, која пред четири денови се запали, се ...
ТРЕТ ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА ВО БЛИЗИНА НА СЕЛО ВОЛКОВИЈА, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКОВ ОТПАД СЕ НОСЕЛО

ТРЕТ ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА ВО БЛИЗИНА НА СЕЛО ВОЛКОВИЈА, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКОВ ОТПАД СЕ НОСЕЛО

Трет ден како гори запалениот смет на депонијата кај тетовското село Волковија. Непријатната миризба и задушливиот чад се чувствуваше ноќеска и денес ...
КАНЦЕРОГЕНИ МАТЕРИИ МОЖНО Е ДА ИЗЛЕГУВААТ СО ЧАДОТ ОД ЗАПАЛЕНАТА ДЕПОНИЈА, ВЕЛАТ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ОД ТЕТОВО

КАНЦЕРОГЕНИ МАТЕРИИ МОЖНО Е ДА ИЗЛЕГУВААТ СО ЧАДОТ ОД ЗАПАЛЕНАТА ДЕПОНИЈА, ВЕЛАТ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ОД ТЕТОВО

И денес Тетово и Гостивар, како и сите села од Полошкиот Регион, се гушат во чад од депонијата за комунален смет која вчера се запали. Ако се погледне ...
ТЕТОВО И ГОСТИВАР СЕ ДАВАТ ВО ГУСТ ЧАД ОД ЗАПАЛЕНА ДЕПОНИЈА СРЕДE ПОЛОШКОТО ПОЛЕ

ТЕТОВО И ГОСТИВАР СЕ ДАВАТ ВО ГУСТ ЧАД ОД ЗАПАЛЕНА ДЕПОНИЈА СРЕДE ПОЛОШКОТО ПОЛЕ

Тетово и Гостивар од ноќеска се дават во чад и смрдеа на изгорено. Нешто после еден часот по полноќ избил пожар на депонија сместена сред поле во атар ...
ИЗГАСНАТИ ДВАТА ПОДМЕТНАТИ ПОЖАРИ ВО ДЕПОНИЈАТА БУКОВО КАЈ ОХРИД, ОСТАНА НЕПОДНОСЛИВАТА РЕА, НИКОЈ НЕ Е КАЗНЕТ

ИЗГАСНАТИ ДВАТА ПОДМЕТНАТИ ПОЖАРИ ВО ДЕПОНИЈАТА БУКОВО КАЈ ОХРИД, ОСТАНА НЕПОДНОСЛИВАТА РЕА, НИКОЈ НЕ Е КАЗНЕТ

Изгаснат е огнот во депонијата Буково кај Охрид, кој веќе неколку дена предизвикува чад и неподнослива смрдеа. Екипите на ЈП „Охридски комуналец“ заед ...
АРСОВСКА НА МУЦУНСКИ МУ ПИША КАЗНА ОД 88.000 ЕВРА ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ТОЈ ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЛАЖЕ И КРЕИРА КРИЗИ

АРСОВСКА НА МУЦУНСКИ МУ ПИША КАЗНА ОД 88.000 ЕВРА ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ТОЈ ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЛАЖЕ И КРЕИРА КРИЗИ

Град Скопје изрече парична казна за Општина Аеродром и градоначалникот Тимчо Муцунски во висина од 88.000 евра за фрлање отпад на јавна површина. Како ...
1 2 3 17 10 / 168 НАПИСИ