Таг: ѓубре

1 2 3 19 10 / 186 НАПИСИ
ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

Болните без лекови, учениците без учебници, политичарите без образ, граѓаните без интегритет, државата без правда... Среќен ти празник Македонијо. Мно ...
СТРАЖА Е ДЕПОНИЈА, НА „ДРЖАВНИ ПАТИШТА“, „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ И ОПШТИНА МАВРОВО И РОСТУШЕ НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ ШТО ПРЕВОЈОТ Е ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ

СТРАЖА Е ДЕПОНИЈА, НА „ДРЖАВНИ ПАТИШТА“, „МАКЕДОНИЈА ПАТ“ И ОПШТИНА МАВРОВО И РОСТУШЕ НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ ШТО ПРЕВОЈОТ Е ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ

Превојот Стража на патот Скопје-Охрид е затрупан со ѓубре. Огромна депонија стои до патот и од ден на ден се повеќе сè трупа бидејќи никој не ја чисти ...
ГОРЕШЕ ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ВО СКОПЈЕ, ПОЖАРОТ Е ИЗГАСЕН

ГОРЕШЕ ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ВО СКОПЈЕ, ПОЖАРОТ Е ИЗГАСЕН

Утрово се запали скопската депонија „Дрисла“. Гореше ѓубрето кое се депонира и се издига црн чад. Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) велат де ...
СКОПЈЕ СМРДИ

СКОПЈЕ СМРДИ

Полни канти за отпадоци и контејнери, ѓубре расфрлено околу нив, исцедок по тротоари, пешачки патеки и улици, како и ужасна смрдеа која се шири е слик ...
АРСОВСКА НА МУЦУНСКИ МУ ПИША КАЗНА ОД 88.000 ЕВРА ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ТОЈ ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЛАЖЕ И КРЕИРА КРИЗИ

АРСОВСКА НА МУЦУНСКИ МУ ПИША КАЗНА ОД 88.000 ЕВРА ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ТОЈ ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЛАЖЕ И КРЕИРА КРИЗИ

Град Скопје изрече парична казна за Општина Аеродром и градоначалникот Тимчо Муцунски во висина од 88.000 евра за фрлање отпад на јавна површина. Како ...
ПАК ГОРИ ДЕПОНИЈАТА КАЈ САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ

ПАК ГОРИ ДЕПОНИЈАТА КАЈ САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ

Денеска повторно гори депонијата кај спортскиот центар „Борис Трајковски“ во скопски Карпош. Екипи на Бригадата за противпожарна заштита со неколку во ...
АРСОВСКА НЕ ДОЈДЕ НА ВОНРЕДНАТА СЕДНИЦА ЗА НЕСОБИРАЊЕТО НА ЃУБРЕТО ВО СКОПЈЕ

АРСОВСКА НЕ ДОЈДЕ НА ВОНРЕДНАТА СЕДНИЦА ЗА НЕСОБИРАЊЕТО НА ЃУБРЕТО ВО СКОПЈЕ

Градоначалничката Данела Арсовска продолжи да го игнорира Советот на Град Скопје  и денеска пак не дојде на вонредната седница.  По барање на советнич ...
КАЗНА ОД 90.000 ЕВРА ОД АРСОВСКА НЕ Е СТИГНАТА, АМА ДОЗНАВМЕ ДЕКА НИ Е ПИШАНА ЗА ЃУБРЕТО ШТО ГО ИСТУРИВМЕ ПРЕД „ДРИСЛА“, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃОРЃИЕВСКИ

КАЗНА ОД 90.000 ЕВРА ОД АРСОВСКА НЕ Е СТИГНАТА, АМА ДОЗНАВМЕ ДЕКА НИ Е ПИШАНА ЗА ЃУБРЕТО ШТО ГО ИСТУРИВМЕ ПРЕД „ДРИСЛА“, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃОРЃИЕВСКИ

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски уште не добил казна од Град Скопје од 90.000 евра за фрлањето на ѓубрето пред депонијата „Дрисл ...
МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ БЕЗ ПРЕДМЕТ ПО СОПСТВЕНА ИНИЦИЈАТИВА ЗА НАТРУПАНОТО ЃУБРЕ ВО СКОПЈЕ

МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ БЕЗ ПРЕДМЕТ ПО СОПСТВЕНА ИНИЦИЈАТИВА ЗА НАТРУПАНОТО ЃУБРЕ ВО СКОПЈЕ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека цело време е во координација со обвинител и ако се утврдат елементи на кривично де ...
СКОПЈЕ И ДЕНЕС ПОЛНО СО ЃУБРЕ, АРСОВСКА ВЕЛИ ИЗДВОЈУВАЛА ПОБЕДА, НА НОВИНАРИТЕ ИМ ВИКАШЕ ЗОШТО НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ МАЗНЕВА КОЈА СЕ СПРАВИЛА СО МАФИЈАШИ

СКОПЈЕ И ДЕНЕС ПОЛНО СО ЃУБРЕ, АРСОВСКА ВЕЛИ ИЗДВОЈУВАЛА ПОБЕДА, НА НОВИНАРИТЕ ИМ ВИКАШЕ ЗОШТО НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ МАЗНЕВА КОЈА СЕ СПРАВИЛА СО МАФИЈАШИ

И денеска контејнерите во Скопје се полни со ѓубре. Трет ден не се испразнети садовите за смет ниту пак е собрано ѓубрето околу нив. Ни ЈП „Комунална ...
1 2 3 19 10 / 186 НАПИСИ