ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НАД СТРУШКОТО СЕЛО ДЕЛОГОЖДА

  ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НАД СТРУШКОТО СЕЛО ДЕЛОГОЖДАОд противпожарната екипа за САКАМДАКАЖАМ.МК изјавија дека пожарот е ставен под контрола и работат на негово целосно гаснење.(Фото: СДК.МК)

  Големиот пожар што вчера избувна над струшките села Делогожда и Поум е локализиран и пожарникарите работат на негово гаснење.

  Во гаснењето на пожарот покрај противпожарните екипи од Струга и Охрид вклучени се и ертракторите.

  Од противпожарната екипа за САКАМДАКАЖАМ.МК изјавија дека пожарот е ставен под контрола и работат на негово целосно гаснење.

  Противпожарната единица во Струга поради големината на пожарот и ветерот вчера побарале помош од охридските пожарникари, а од Дирекцијата за заштита и спасување побарале да се активираат и ертракторите.

  Пожарот над селото Делогожда бил пријавен вчера околу 15 часот.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира