НА 94 ГОДИНИ ГЛАСАШЕ БЕЗ ОЧИЛА

a:2:{s:16:"td_post_template";s:22:"single_template_civica";s:9:"td_source";s:51:"Кавадарци,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    НА 94 ГОДИНИ ГЛАСАШЕ БЕЗ ОЧИЛА

    Во февруари полни 94 години, но тоа не беше проблем за Атанас Златев од Кавадарци, еден од ретките преживеани борци од НОБ и еден од најстарите жители на Тиквешијата, денеска да излезе и да гласа на предвремените парламентарни избори. Тој беше вистинско освежување на избирачкото место бидејќи сите беа воодушевени од неговата виталност и сѐ уште бистар ум, а уште повеќе што на чичко Наце не му беа потребни очила додека гласаше.

    Кавадарчани коментираа дека неговиот пример треба да го следат и другите и да го остварат своето граѓанско право. Му посакаа да се видат и на следни избори.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира