Таг: предвремени парламентарни избори

1 2 10 / 11 НАПИСИ
НЕМАМ НАМЕРА ДА ПОДНЕСАМ ОСТАВКА АКО ОПОЗИЦИЈАТА ГИ БЛОКИРА ПРОЦЕСИТЕ ШТО ЖИВОТ ЗНАЧАТ ЗА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

НЕМАМ НАМЕРА ДА ПОДНЕСАМ ОСТАВКА АКО ОПОЗИЦИЈАТА ГИ БЛОКИРА ПРОЦЕСИТЕ ШТО ЖИВОТ ЗНАЧАТ ЗА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев најави дека е можно одложување на предвремените избори на 12 април доколку опозиционата ВМРО-ДПМНЕ продолжи да го блокира донесув ...
СДСМ РЕШИ ДА НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ, ЗАЕВ ЌЕ БАРА КОНСЕНЗУАЛЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

СДСМ РЕШИ ДА НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ, ЗАЕВ ЌЕ БАРА КОНСЕНЗУАЛЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

СДСМ одлучи дека нема потреба од предвремени парламентарни избори, а одлуката е донесена вечерва на седницата на Извршниот одбор (ИО), соопшти ноќва п ...
САМО АКО ИМА 61 ПРАТЕНИК ЗА РАСПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО ЌЕ ГО СТАВАМ БАРАЊЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ НА ДНЕВЕН РЕД, КАЖА ЏАФЕРИ

САМО АКО ИМА 61 ПРАТЕНИК ЗА РАСПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО ЌЕ ГО СТАВАМ БАРАЊЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ НА ДНЕВЕН РЕД, КАЖА ЏАФЕРИ

Само доколку партиите се договорат да има 61 пратеник кои ќе го поддржат барањето за распуштање на Собранието и распишување парламентарни избори и Прж ...
МИЦКОСКИ БАРА ЗАЕВ ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, АМА ВМРО-ДПМНЕ НЕ ПОДНЕСУВА ИНТЕРПЕЛАЦИЈА

МИЦКОСКИ БАРА ЗАЕВ ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, АМА ВМРО-ДПМНЕ НЕ ПОДНЕСУВА ИНТЕРПЕЛАЦИЈА

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Подобра Македонија“ утре ќе поднесат во Собранието барање премиерот Зоран Заев веднаш да си поднесе ...
СДСМ НЕДЕЛАВА СЕРИОЗНО ЌЕ ГО РАЗГЛЕДА БАРАЊЕТО НА МИЦКОСКИ ЗА ВОНРЕДНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

СДСМ НЕДЕЛАВА СЕРИОЗНО ЌЕ ГО РАЗГЛЕДА БАРАЊЕТО НА МИЦКОСКИ ЗА ВОНРЕДНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

СДСМ оваа недела прво во партиските тела, а потоа и со коалициските партнери ќе разговара дали со претседателските избори напролет да се одржат и пред ...
МИЦKОСКИ ПОБАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ НА СОБИРОТ ПРЕД ВЛАДАТА

МИЦKОСКИ ПОБАРА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ЗАЕДНО СО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ НА СОБИРОТ ПРЕД ВЛАДАТА

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара заедно со претседателските избори следната година да се одржат и предвремени парламентарн ...
ЗАЕВ АПЕЛИРАШЕ ДО ГРУЕВСКИ ДА ГИ ИМА ПРЕДВИД ИНТЕРЕСИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ

ЗАЕВ АПЕЛИРАШЕ ДО ГРУЕВСКИ ДА ГИ ИМА ПРЕДВИД ИНТЕРЕСИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ

Премиерот Зоран Заев по завршување на локалните избори рече дека изборите беа демократски, кредибилни и демократски. Тој апелираше до раководството на ...
ЗВРЛЕВСКИ СО ИСТРАГА ЗА ФУНКЦИОНЕРИ НА МВР ОД КУМАНОВО, СТРУМИЦА И СКОПЈЕ ЗА ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ГЛАСАЧИТЕ

ЗВРЛЕВСКИ СО ИСТРАГА ЗА ФУНКЦИОНЕРИ НА МВР ОД КУМАНОВО, СТРУМИЦА И СКОПЈЕ ЗА ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ГЛАСАЧИТЕ

Јавно обвинителство на Марко Зврлевски соопшти дека спроведува предистражни постапки против поранешни високи функционери на МВР и други правни и физич ...
НА 94 ГОДИНИ ГЛАСАШЕ БЕЗ ОЧИЛА

НА 94 ГОДИНИ ГЛАСАШЕ БЕЗ ОЧИЛА

Во февруари полни 94 години, но тоа не беше проблем за Атанас Златев од Кавадарци, еден од ретките преживеани борци од НОБ и еден од најстарите жители ...
БЕЗ ЈАСЕН ПОБЕДНИК НА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА, ПОКАЖА ПРВИЧНАТА ИЗЛЕЗНА АНКЕТА

БЕЗ ЈАСЕН ПОБЕДНИК НА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА, ПОКАЖА ПРВИЧНАТА ИЗЛЕЗНА АНКЕТА

Првичната излезна анкета покажа дека нема да има јасен победник на предвремените парламентарни избори во Хрватска, отворајќи пат за продолжување на по ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ