ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ НА ПЕЛИСТЕР

  ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ НА ПЕЛИСТЕРВрвот Антена е под снежна покривка (Фото: С. Петровски)

  Снегот го побели врвот на Пелистер, Антена. Ова се први снежни врнежи оваа есен.

  Во Битола обилно врне дожд и се очекува врнежите да продолжат и во текот на викендот. Температурата падна до 11 Целзиусови степени, што е вистинска промена, ако се знае дека до вчера, битолчани се шетаа по кратки ракави.

  Ж. ЗДРАВКОВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира