ПОЖАР БЛИЗУ РАМПА ВО СКОПЈЕ, ГОРАТ БАРАКИ

  ПОЖАР БЛИЗУ РАМПА ВО СКОПЈЕ, ГОРАТ БАРАКИВо моментов на терен интервенира Бригадата за противпожарна заштита, а просторот го обезбедува полиција бидејќи околу бараките има повеќе згради.(Фото: СДК.МК)

  Неколку бараки се зафатени од пожар во близина на Рампа во центарот на Скопје. Во моментов на терен интервенира Бригадата за противпожарна заштита, а просторот го обезбедува полиција бидејќи околу бараките има повеќе згради.

  Со пајак службата се собираат и паркирани коли околу местото каде е пожарот.

  Од Центарот за управување со кризи велат дека добиен е повик за пожар на бројот 112 по што веднаш се испратени екипи на терен.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира