Таг: ЦУК

1 2 3 9 10 / 89 НАПИСИ
МУЦУНСКИ ПОБАРА ПОМОШ ЗА ГАСНЕЊЕ НА ПОЖАРИТЕ И ОД ГРЦИЈА, СЕ СЛУШНАЛ И СО КОЛЕГИТЕ ОД АВСТРИЈА, ХРВАТСКА, СЛОВЕНИЈА И РОМАНИЈА

МУЦУНСКИ ПОБАРА ПОМОШ ЗА ГАСНЕЊЕ НА ПОЖАРИТЕ И ОД ГРЦИЈА, СЕ СЛУШНАЛ И СО КОЛЕГИТЕ ОД АВСТРИЈА, ХРВАТСКА, СЛОВЕНИЈА И РОМАНИЈА

Помош од Грција, Австија, Хрватска, Словенија и Романија за гаснење на пожарите побара министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Му ...
СТИГНАА ТУРСКИ ХЕЛИКОПТЕР И ДВА „ЕР-ТРАКТОРА“ ЗА ГАСНЕЊЕТО НА ПОЖАРИТЕ ВО НОВО СЕЛО И НА ПЛАНИНАТА СЕРТА

СТИГНАА ТУРСКИ ХЕЛИКОПТЕР И ДВА „ЕР-ТРАКТОРА“ ЗА ГАСНЕЊЕТО НА ПОЖАРИТЕ ВО НОВО СЕЛО И НА ПЛАНИНАТА СЕРТА

Во земјава стигнаа турски хеликоптер и два „ер-трактора“ за помош при гаснењето на пожарите во струмичко Ново Село и на планината Серта, изјави денеск ...
ПОЖАРОТ ОД ПЕПЕЛИШТЕ СТИГНА ДО ШТИП, ЗАГРОЗЕНИ СЕ ОБЈЕКТИ И ИМОТИ, ВЕЛИ ЦУК

ПОЖАРОТ ОД ПЕПЕЛИШТЕ СТИГНА ДО ШТИП, ЗАГРОЗЕНИ СЕ ОБЈЕКТИ И ИМОТИ, ВЕЛИ ЦУК

Сѐ уште е активен пожарот што пред 4 дена започна во атарот на селото Пепелиште, Општина Неготино, а вчера околу 14.30 часот влезе на територија на Шт ...
ПЕНЗИОНИРАНИТЕ ПИЛОТИ НА „ЕР ТРАКТОРИТЕ“ ЌЕ СЕ АНГАЖИРААТ СО ДОГОВОР НА ДЕЛО И ОД УТРЕ ЌЕ МОЖЕ ДА ГАСНАТ ПОЖАРИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ПЕНЗИОНИРАНИТЕ ПИЛОТИ НА „ЕР ТРАКТОРИТЕ“ ЌЕ СЕ АНГАЖИРААТ СО ДОГОВОР НА ДЕЛО И ОД УТРЕ ЌЕ МОЖЕ ДА ГАСНАТ ПОЖАРИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Двајцата пензионирани пилоти на „ер тракторите“ може да бидат ангажирани од Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС), соопшти директорот на Центарот з ...
РИБАР ПРОПАДНАЛ ВО ЖИВ ПЕСОК ВО РЕКАТА ПЧИЊА, ПОЖАРНИКАРИТЕ ГО ВАДЕЛЕ ТРИ ЧАСА

РИБАР ПРОПАДНАЛ ВО ЖИВ ПЕСОК ВО РЕКАТА ПЧИЊА, ПОЖАРНИКАРИТЕ ГО ВАДЕЛЕ ТРИ ЧАСА

Три часари часа траела акцијата за спасување на рибар, кој утринава пропаднал во жив песок во реката Пчиња, во атарот на кумановското село Студена Бар ...
ПОПЛАВЕНИ КУЌИ, ОШТЕТЕНИ ПОКРИВИ И КОЛИ СЕ ПРИЈАВЕНИ ОД НЕВРЕМЕТО ШТО СИНОЌА ГИ ЗАФАТИ СКОПЈЕ, ТЕТОВО И КУМАНОВО

ПОПЛАВЕНИ КУЌИ, ОШТЕТЕНИ ПОКРИВИ И КОЛИ СЕ ПРИЈАВЕНИ ОД НЕВРЕМЕТО ШТО СИНОЌА ГИ ЗАФАТИ СКОПЈЕ, ТЕТОВО И КУМАНОВО

Во вчерашното невреме кое прво го зафати Тетово, па потоа Скопје, Куманово и нивната околина, предизвикани се голем број матријални штети, соопшти Цен ...
СПАСЕНО 16-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ КОЕ ПАДНАЛО ВО УВАЛА НАД СТРУМИЦА

СПАСЕНО 16-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ КОЕ ПАДНАЛО ВО УВАЛА НАД СТРУМИЦА

Шеснаесетгодишно девојче кое паднало во увала во близина на манастирот „Свети Илија“ над Струмица вечерва е извлечено во здружена спасувачка акција на ...
ДЕЛ ОД ОГРАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА ПАДНА ВРЗ ДВЕ ВОЗИЛА ВО ДВИЖЕЊЕ

ДЕЛ ОД ОГРАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА ПАДНА ВРЗ ДВЕ ВОЗИЛА ВО ДВИЖЕЊЕ

Дел од оградата заедно со рекламно пано од железничкиот мост во Автокоманда паднале врз две возила во движење, соопшти Центарот за управување со кризи ...
ЗА ГАСНЕЊЕ НА ПОЖАРИТЕ ВО МОМЕНТОВ ИМАМЕ 4 ХЕЛИКОПТЕРИ, НИТУ ЕДЕН „ЕР ТРАКТОР“ И ФАЛАТ НАД 600 ПОЖАРНИКАРИ, РЕЧЕ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК АНГЕЛОВ

ЗА ГАСНЕЊЕ НА ПОЖАРИТЕ ВО МОМЕНТОВ ИМАМЕ 4 ХЕЛИКОПТЕРИ, НИТУ ЕДЕН „ЕР ТРАКТОР“ И ФАЛАТ НАД 600 ПОЖАРНИКАРИ, РЕЧЕ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК АНГЕЛОВ

Во моментов земјава располага со 4 хеликоптери, ниту еден „ер трактор“ за справување со пожари, но имаме и голем недостиг на пожарникари, рече денеска ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ТРЕБА ДА ГО ПОПРАВИ УРНАТИОТ ПОТПОРЕН ЅИД ЗАД ДЕТСКА КЛИНИКА, РЕЧЕ ЦУК

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ТРЕБА ДА ГО ПОПРАВИ УРНАТИОТ ПОТПОРЕН ЅИД ЗАД ДЕТСКА КЛИНИКА, РЕЧЕ ЦУК

Урнатиот потпорен ѕид зад Детската клиника во Скопје треба да го поправи Министерството за здравство, бидејќи е ограда на еден објект од комплексот ун ...
1 2 3 9 10 / 89 НАПИСИ