Таг: пожарникари

1 2 3 11 10 / 103 НАПИСИ
ПОВРЕДЕНИ ЧЕТВОРИЦА ПОЖАРНИКАРИ КОИ ГАСЕЛЕ ПОЖАР ВО ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ НА ПАТОТ КОН ПОПОВА ШАПКА

ПОВРЕДЕНИ ЧЕТВОРИЦА ПОЖАРНИКАРИ КОИ ГАСЕЛЕ ПОЖАР ВО ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ НА ПАТОТ КОН ПОПОВА ШАПКА

Четворица пожарникари се полесно повредени гасејќи го 4 часа големиот пожар кој изутринава избувна во деловно-продажен објект на патот кон Попова Шапк ...
НАД 100 АКТИВНИ ПОЖАРИ ВО ГРЦИЈА, ДОСЕГА ИЗГОРЕА 77.000 ХЕКТАРИ ЗЕМЈА

НАД 100 АКТИВНИ ПОЖАРИ ВО ГРЦИЈА, ДОСЕГА ИЗГОРЕА 77.000 ХЕКТАРИ ЗЕМЈА

Стотици пожарникари продолжуваат да се борат со пожари во североисточна Грција, Атика, соседната регионална единица Беотија и островот Андрос. Спор ...
ХЕЛИКОПТЕРОТ НА МВР ОД АЈВАТОВЦИ СЕ ПРЕФРЛИ ВО ЗЕЛЕНИКОВО КАДЕ ИЗБУВНА НОВ ПОЖАР

ХЕЛИКОПТЕРОТ НА МВР ОД АЈВАТОВЦИ СЕ ПРЕФРЛИ ВО ЗЕЛЕНИКОВО КАДЕ ИЗБУВНА НОВ ПОЖАР

Пожарот кај Ајватовци кој денес пак се разгоре е локализиран откако на него интервенираат ер-тракторите и хеликоптерот на Министерството за внатрешни ...
ПОЖАРОТ КАЈ СКОПСКО АЈВАТОВЦИ СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА, НЕМА ПОТРЕБА ДА ИНТЕРВЕНИРААТ АВИОНИТЕ

ПОЖАРОТ КАЈ СКОПСКО АЈВАТОВЦИ СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА, НЕМА ПОТРЕБА ДА ИНТЕРВЕНИРААТ АВИОНИТЕ

Пожарот кај скопското село Ајватовци во Општина Илинден сè уште е активен на еден крак, но е ставен под контрола. Како што информираат од Центарот за ...
ВТОР ДЕН ПОЖАРИ БЛИЗУ АТИНА, ЕВАКУИРАНИ СТОТИНА ЛУЃЕ

ВТОР ДЕН ПОЖАРИ БЛИЗУ АТИНА, ЕВАКУИРАНИ СТОТИНА ЛУЃЕ

Грчките пожарникари втор ден се борат со шумските пожари покрај Атина. 202 пожарникари поддржани од доброволци, заедно со 65 возила и 15 авиони, дел и ...
СО 47 ГОДИНИ СТАР КАМИОН „ФАП 13“ СЕ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ, АНГЕЛОВ ВЕЛИ ВОЗИЛОТО Е ИСПРАВНО И ДОБРО ОДРЖУВАНО

СО 47 ГОДИНИ СТАР КАМИОН „ФАП 13“ СЕ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ, АНГЕЛОВ ВЕЛИ ВОЗИЛОТО Е ИСПРАВНО И ДОБРО ОДРЖУВАНО

Со камион „ФАП 13“ од 1976 година се гасат пожарите во Кавадарци и околината. Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска з ...
ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЈА ПОКАЖАА НАЈНОВАТА ОПРЕМА ЗА ГАСНЕЊЕ ПОЖАР И ИНТЕРВЕНЦИИ ПРИ ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ

ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЈА ПОКАЖАА НАЈНОВАТА ОПРЕМА ЗА ГАСНЕЊЕ ПОЖАР И ИНТЕРВЕНЦИИ ПРИ ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ

По повод Денот на пожарникарите, припадниците на територијалната противпожарна единица од Тетово денеска на градскиот плоштад во Тетово одржаа показна ...
ОПРЕМАТА ДОЈДЕ ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ, ВЕЌЕ НИ БЕШЕ ИСТРОШЕНА, ВЕЛАТ ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ПЕЛАГОНИЈА ЗА ДОНАЦИЈАТА ОД 117.000 ЕВРА

ОПРЕМАТА ДОЈДЕ ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ, ВЕЌЕ НИ БЕШЕ ИСТРОШЕНА, ВЕЛАТ ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ПЕЛАГОНИЈА ЗА ДОНАЦИЈАТА ОД 117.000 ЕВРА

Од кациги до чизми, обезбедени се десетици комплети заштитна опрема за пожарникарите од пелагониските општини Битола, Прилеп, Крушево, Демир Хисар и Р ...
КУМАНОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЌЕ ПРИМААТ ПОВИЦИ ЗА ПОЖАРИ ПРЕКУ НОВА МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА

КУМАНОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЌЕ ПРИМААТ ПОВИЦИ ЗА ПОЖАРИ ПРЕКУ НОВА МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА

Граѓаните на Куманово наскоро ќе добијат можност да пријават пожар преку апликација која се инсталира на мобилен телефон. Доколку забележат пожар, осо ...
ВО ЕДЕН ДЕН ИЗГОРЕА ДВЕ КУЌИ ВО ТЕТОВСКО ПОРАДИ НЕИСЧИСТЕНИ ОЏАЦИ

ВО ЕДЕН ДЕН ИЗГОРЕА ДВЕ КУЌИ ВО ТЕТОВСКО ПОРАДИ НЕИСЧИСТЕНИ ОЏАЦИ

Во Тетовскиот регион во пожар изгореа два куќи. Едната беше целосно пеплосана, а кај втората изгоре покривот. И во двата случаи немаше жртви ниту повр ...
1 2 3 11 10 / 103 НАПИСИ