СЕКСУАЛЕН ИЗЛИВ ВРЗ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Битола,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    СЕКСУАЛЕН ИЗЛИВ ВРЗ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА

    Цртежи со полови органи осамнаа утрово на споменикот Филип Втори во центарот на Битола. Непознати сторители со креди го ишарале мермерниот постамент на споменикот од двете страни. Туристичките групи кои денес го посетија градот се сликаа покрај споменикот со исцртани гениталии.

    Дел од битолчаните кои минуваат крај коњаникот се смеат на несекојдневните цртежи, а други велат дека е недолично. Не е првпат споменикот да служи како табла за изразување на битолчани.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира