Таг: Филип Втори

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ПЛОШТАДОТ ФИЛИП ВТОРИ Е ЗАПУШТЕН И СТАНА ДИВ ПАРКИНГ, ГРАД СКОПЈЕ ГОДИНАВА НЕ ПЛАНИРА ДА ГО СРЕДИ ОТИ НЕ Е ПРИОРИТЕТЕН

ПЛОШТАДОТ ФИЛИП ВТОРИ Е ЗАПУШТЕН И СТАНА ДИВ ПАРКИНГ, ГРАД СКОПЈЕ ГОДИНАВА НЕ ПЛАНИРА ДА ГО СРЕДИ ОТИ НЕ Е ПРИОРИТЕТЕН

Раскопан, запуштен, со дупки, вирови, расфрлени шипки, железа и паркирани коли е плоштадот Филип Втори во строгиот центар на Скопје. Откако пред десет ...
ОД ФОНТАНИТЕ НА „СКОПЈЕ 2014“  УКРАДЕНИ СЕ САМО РЕФЛЕКТОРИТЕ, ШТЕТАТА Е ОКОЛУ 60.000 ЕВРА, ВЕЛАТ ОД „ВОДОВОД“

ОД ФОНТАНИТЕ НА „СКОПЈЕ 2014“  УКРАДЕНИ СЕ САМО РЕФЛЕКТОРИТЕ, ШТЕТАТА Е ОКОЛУ 60.000 ЕВРА, ВЕЛАТ ОД „ВОДОВОД“

Од фонтаните на спомениците од проектот „Скопје 2014“ украдени се само рефлекторите, не и механизацијата, велат од ЈП „Водовод и канализаџија“. Директ ...
ГРАДСКИ СТАДИОН МЕСТО „ФИЛИП ВТОРИ“ ЌЕ СЕ ВИКА „ТОШЕ ПРОЕСКИ“, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ГРАДСКИ СТАДИОН МЕСТО „ФИЛИП ВТОРИ“ ЌЕ СЕ ВИКА „ТОШЕ ПРОЕСКИ“, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата на денешната седница донесе одлука за преименување на стадионот „Филип Втори“ во Скопје во Национална Арена „Тоше Проески“. „Утрово на редо ...
МАЛОЛЕТНИЦИ КРАДЕЛЕ БАКАР ОД ФОНТАНАТА ВО ВИД НА ШТИТОТ НА ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА

МАЛОЛЕТНИЦИ КРАДЕЛЕ БАКАР ОД ФОНТАНАТА ВО ВИД НА ШТИТОТ НА ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА

Тројца малолетници во раните утрински часови се обиделе да украдат бакарна лента од таканаречениот штит на Филип Втори, поточно од фонтаната на плошта ...
ФОНТАНАТА ПРСКАЛКА НА ПЛОШТАД НЕ РАБОТИ ОТИ НЕМА КОЈ ДА ЈА ОДРЖУВА

ФОНТАНАТА ПРСКАЛКА НА ПЛОШТАД НЕ РАБОТИ ОТИ НЕМА КОЈ ДА ЈА ОДРЖУВА

Површинската фонтана на плоштадот Македонија не работи оти Град Скопје нема избрано фирма која ќе ја одржува. Пред почетокот на летната сезона во ц ...
СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ НЕМА ДА ГИ УРИВАМЕ, ТУКУ ЌЕ ГИ НАРЕЧЕМЕ СО НИВНОТО ВИСТИНСКО ИМЕ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ НЕМА ДА ГИ УРИВАМЕ, ТУКУ ЌЕ ГИ НАРЕЧЕМЕ СО НИВНОТО ВИСТИНСКО ИМЕ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Спомениците на Александар Велики, Филип Втори и Олимпија во центарот на Скопје, кои беа поставени во рамки на проектот „Скопје 2014“ нема да се уриваа ...
ВЛАДАТА И ФФМ НАЈДОА 260 ИЛЈАДИ ЕВРА ДА СЕ ДОВРШИ СТАДИОНОТ ЗА СУПЕРКУПОТ

ВЛАДАТА И ФФМ НАЈДОА 260 ИЛЈАДИ ЕВРА ДА СЕ ДОВРШИ СТАДИОНОТ ЗА СУПЕРКУПОТ

Владата и Фудбалската федерација на Македонија обезбедија 16 милиони денари за да се создадат услови  за довршување на реконструкцијата на стадионот „ ...
КАРТА ЗА ИСЕЛУВАЊЕ ОД МАКЕДОНИЈА ПРЕД СПОМЕНИКОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА

КАРТА ЗА ИСЕЛУВАЊЕ ОД МАКЕДОНИЈА ПРЕД СПОМЕНИКОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА

Импровизиран скенер за метал како оној на аеродромите, редица куфери и симболична авионска карта потпрена на споменикот на Филип Втори постави академс ...
И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

Официјалното име на најголемиот стадион во Македонија останува „Филип Втори“, но за комерцијална употреба името ќе биде „Телеком арена“, вели Цветко Г ...
ПО БОЈАТА, ЈАЈЦАТА И ТУШИРАЊЕТО, ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НАСТРАДА И ОД ВЕТЕР

ПО БОЈАТА, ЈАЈЦАТА И ТУШИРАЊЕТО, ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НАСТРАДА И ОД ВЕТЕР

Го гаѓаа со јајца, Шарените револуционери го боеја, од Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ го капеа, вандали на него исцртаа полови органи, за на крај и ветер ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ