ТРИ ЛАВЧИЊА СЕ РОДИЈА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ПО 20 ГОДИНИ

  ТРИ ЛАВЧИЊА СЕ РОДИЈА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ПО 20 ГОДИНИЛавчињата се стари неколку дена, а Градот најави дека скопјани ќе може да учествуваат во изборот на имињата. (Фото: Град Скопје)

  Три лавчиња се родија во скопската Зоолошката градина по над 20 години, соопшти Град Скопје.

  Директорот на Зоолошката Кристијан Стаменов вели дека лавчињата се стари неколку дена, а посетителите ќе може да ги видат кога ќе бидат доволно возрасни да можат самостојно да се движат низ надворешното живеалиште.

  Град Скопје најави дека скопјани ќе може да учествуваат во изборот на имињата на лавчињата.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира