Таг: Зоолошка

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ШТИПЈАНЕЦ ИЗГРАДИЛ РАНЧ ВО КОЈ ИМА НАД 60 ЕЛЕНИ, ИМА ДОЗВОЛА ДА ЧУВА И СЛОНОВИ

ШТИПЈАНЕЦ ИЗГРАДИЛ РАНЧ ВО КОЈ ИМА НАД 60 ЕЛЕНИ, ИМА ДОЗВОЛА ДА ЧУВА И СЛОНОВИ

Големиот штипски хуманист и љубител на животните, Никола Патриклиски пред петнаесетина години решил да подигне ранч во кој слободно можат да се движат ...
АРСОВСКА ТРЕБА ДА ДОБИЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ГИ ПОСТАВИЛА В. Д. ДИРЕКТОРИТЕ НА ЗООЛОШКА И НА МКЦ, СМЕТА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

АРСОВСКА ТРЕБА ДА ДОБИЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ГИ ПОСТАВИЛА В. Д. ДИРЕКТОРИТЕ НА ЗООЛОШКА И НА МКЦ, СМЕТА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска треба да добие кривична пријава затоа што незаконски ги поставила в. д. директорите на Зоолошка градина и ...
АСФАЛТОТ ШТО СЕ КОРНЕ ОД СКОПСКА РУЗВЕЛТОВА СЕ НОСИ ВО ЗООЛОШКА, ДИРЕКТОРОТ ВЕЛИ ГО ПОБАРАЛ ЗА ДА СЕ АСФАЛТИРААТ ДЕЛОВИ КОИ СЕ СО КАЛ

АСФАЛТОТ ШТО СЕ КОРНЕ ОД СКОПСКА РУЗВЕЛТОВА СЕ НОСИ ВО ЗООЛОШКА, ДИРЕКТОРОТ ВЕЛИ ГО ПОБАРАЛ ЗА ДА СЕ АСФАЛТИРААТ ДЕЛОВИ КОИ СЕ СО КАЛ

Асфалтот кој што се корне при реконструкцијата на улицата Рузвелтова во Скопје со камиони се носи во Зоолошката градина. Граѓани испратија видео до СА ...
ЗАТВОРЕНА ЗООЛОШКАТА ВО БЕРЛИН ПОРАДИ СЛУЧАЈ НА ПТИЧЈИ ГРИП

ЗАТВОРЕНА ЗООЛОШКАТА ВО БЕРЛИН ПОРАДИ СЛУЧАЈ НА ПТИЧЈИ ГРИП

Зоолошката градина во Берлин ги затвори вратите за посетители откако една од водните птици беше позитивна на тестот за птичји грип, соопшти установата ...
АРСОВСКА ГО НАЗНАЧИ ДРАГАН ИЛИЕВСКИ ЗА НОВ В. Д. ДИРЕКТОР НА ЗООЛОШКА, ДОАЃА ОД ПРИВАТНИОТ СЕКТОР

АРСОВСКА ГО НАЗНАЧИ ДРАГАН ИЛИЕВСКИ ЗА НОВ В. Д. ДИРЕКТОР НА ЗООЛОШКА, ДОАЃА ОД ПРИВАТНИОТ СЕКТОР

Градоначалничката Данела Арсовска денеска го назначи Драган Илиевски за нов в. д. директор на Зоолошката градина. Откако утрово САКАМДАКАЖАМ.МК објави ...
ЛЕТНИТЕ ДИСКОТЕКИ ВО СКОПСКИОТ ПАРК ДА ПОСТАВАТ ОЗВУЧУВАЊЕ САМО КОН ПОДИУМОТ, А НЕ ДА ЕЧИ ЦЕЛ ГРАД, БАРААТ ОД „ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“

ЛЕТНИТЕ ДИСКОТЕКИ ВО СКОПСКИОТ ПАРК ДА ПОСТАВАТ ОЗВУЧУВАЊЕ САМО КОН ПОДИУМОТ, А НЕ ДА ЕЧИ ЦЕЛ ГРАД, БАРААТ ОД „ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“

Граѓанската иницијатива „Шанса за Центар“ побара од Град Скопје при доделувањето лиценци за летни дискотеки да се поднесе и проект за озвучување. Со п ...
ТРИ ЛАВЧИЊА СЕ РОДИЈА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ПО 20 ГОДИНИ

ТРИ ЛАВЧИЊА СЕ РОДИЈА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ПО 20 ГОДИНИ

Три лавчиња се родија во скопската Зоолошката градина по над 20 години, соопшти Град Скопје. Директорот на Зоолошката Кристијан Стаменов вели дека ...
ШТИПСКОТО МЕЧЕ ТЕДИ УЖИВА ШЕТАЈЌИ НИЗ БУГАРИЈА, ПОЧНА ДА СЕ ЛЕКУВА ОД АНКСИОЗНОСТ

ШТИПСКОТО МЕЧЕ ТЕДИ УЖИВА ШЕТАЈЌИ НИЗ БУГАРИЈА, ПОЧНА ДА СЕ ЛЕКУВА ОД АНКСИОЗНОСТ

Мечето Теди кое три и пол години живееше во кафез од два метрa во штипскиот Зоо парк, денеска почна да шета низ резерватот во Белица, Бугарија, објави ...
ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА КОПАЛЕ ДУПКА ЗА ФОНТАНА, НАШЛЕ БОМБА ОД ВТОРА СВЕТСКА ВОЈНА

ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА КОПАЛЕ ДУПКА ЗА ФОНТАНА, НАШЛЕ БОМБА ОД ВТОРА СВЕТСКА ВОЈНА

Вработени во скопската Зоолошка градина во дворот пронашле бомба. Како што ни изјави директорот Ѓорѓи Галетановски вработените копале дупка за изградб ...
ВО МАЈ ЌЕ ЈА ОТВОРИМЕ ЗООЛОШКАТА, ДНЕВНО ЌЕ МОЖЕ ДА ВЛЕЗАТ ОД 500 ДО 1.000 ПОСЕТИТЕЛИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ

ВО МАЈ ЌЕ ЈА ОТВОРИМЕ ЗООЛОШКАТА, ДНЕВНО ЌЕ МОЖЕ ДА ВЛЕЗАТ ОД 500 ДО 1.000 ПОСЕТИТЕЛИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГАЛЕТАНОВСКИ

Од 500 до 1.000 посетители дневно ќе може да влезат во скопската Зоолошка градина, откако таа ќе биде отворена. Раководството вели дека градината пост ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ