Таг: Зоолошка

1 215 / 15 НАПИСИ
БЕЈБИ ЗОО СО МАЛИ И ПИТОМИ ЖИВОТНИ СЕ ОТВОРА В НЕДЕЛА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

БЕЈБИ ЗОО СО МАЛИ И ПИТОМИ ЖИВОТНИ СЕ ОТВОРА В НЕДЕЛА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Во скопската Зоолошка градина в недела ќе биде отворен дел за младенчиња и питоми животни. Посетителите ќе можат да галат и да се запознаат со штотуку ...
ШИМПАНЗОТО КОКО В ЧЕТВРТОК ЌЕ СТИГНЕ ВО СКОПЈЕ ИЗЛЕЧЕН ОД ДЕПРЕСИЈА

ШИМПАНЗОТО КОКО В ЧЕТВРТОК ЌЕ СТИГНЕ ВО СКОПЈЕ ИЗЛЕЧЕН ОД ДЕПРЕСИЈА

Шимпанзото Коко в четврток ќе стигне во скопската Зоолошка градина. Излечен од депресија Коко од Холандија во Скопје се враќа после 10 години откако в ...
МОРСКИОТ ЛАВ ГЕТЕ ОД НИРНБЕРГ НОВ ЖИТЕЛ НА СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

МОРСКИОТ ЛАВ ГЕТЕ ОД НИРНБЕРГ НОВ ЖИТЕЛ НА СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Во скопската Зоолошка градина од денеска нов жител е морски лав Гете. Тој во Скопје дојде од градината во Нирнберг, Германија и има една и пол година. ...
СЛОНИЦИТЕ ДУЊА И ДАЕЛА ОД БЕЛГИЈА СТИГНАА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

СЛОНИЦИТЕ ДУЊА И ДАЕЛА ОД БЕЛГИЈА СТИГНАА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Белгиските слоници Дуња и Даела денеска стигнаа во скопската Зоолошка градина. Тие беа транспортирани од Белгија со камиони и до сабота ќе бидат во ка ...
МЕНАЏЕРОТ НА СКОПСКИТЕ ДИСКОТЕКИ ЧОМБЕ НОВ ДИРЕКТОР НА ЗООЛОШКА

МЕНАЏЕРОТ НА СКОПСКИТЕ ДИСКОТЕКИ ЧОМБЕ НОВ ДИРЕКТОР НА ЗООЛОШКА

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го постави Ѓорѓи Галетановски - Чомбе за нов директор на Зоолошката градина. Од кабинетот на градоначалникот ...
1 215 / 15 НАПИСИ