ВОДИТЕЛКАТА СЕ СОБУ БОСА, ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО ЈА ИСТЕРА ОД СЦЕНАТА НА ЗАТВАРАЊЕТО НА „МАНАКИ“

a:2:{s:16:"td_post_template";s:22:"single_template_civica";s:9:"td_source";s:45:"Битола,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ВОДИТЕЛКАТА СЕ СОБУ БОСА, ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО ЈА ИСТЕРА ОД СЦЕНАТА НА ЗАТВАРАЊЕТО НА „МАНАКИ“

  На свеченото затворање на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, што е во тек, водителката од отворањето се качи на сцена и се собу боса. По ова, обезбедувањето ја отстрани од сцената. Организаторите не кажаа дали ова беше планирано или се случи ненадејно.

  По настанот, вечерашната водителка рече: „Ни се случуваа во изминатите денови многу интересни настани па и скандали, секако да ни биде интересно“.

  Девојката која ја отстранија од сцена беше босата водителка од отворањето на фестивалот, а требаше да биде учесник и во перформансот на Мартин Кочовски за затварањето, чија изведба беше откажана. Кочовски го обвини фестивалот дека го цензурирале, а фестивалот изјави дека перформансот е откажан од технички причини бидејќи на сцената требало да се истури смет од овошје кое не ќе можело брзо да се исчисти за да продолжи церемонијата на доделувањето на наградите.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари