ДВАЈЦА АНГЛИСКИ НАВИВАЧИ УАПСЕНИ ПО ТЕПАЧКА ВО МАРСЕЈ ЗА НАСИЛЕН СТАРТ НА ЕВРОПСКОТО

  ДВАЈЦА АНГЛИСКИ НАВИВАЧИ УАПСЕНИ ПО ТЕПАЧКА ВО МАРСЕЈ ЗА НАСИЛЕН СТАРТ НА ЕВРОПСКОТО

  Еден англиски навивач е сериозно повреден, откако беше удрен со столица по лице за време на тепачка во Марсеј, а други двајца се уапсени.
  Ноќеска, нешто пред полноќ, во Марсеј изби тепачка помеѓу англиски навивачи и локални хулигани, непосредно пред денешното отворање на Европското првенство во Франција со дуелот на домаќинот и Романија.
  Според локалните медиуми, пијани англиски навивачи скандирале: „Каде си ИСИС?“, по што полицијата употребила солзавец за да ја растури толпата.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари