ФРАНЦУЗИНКА НА ФЕЈСБУК БАРАШЕ ИРСКИ НАВИВАЧ КОЈ ГО ЗАПОЗНАЛА НА ЕВРОПСКОТО, ЈА НАЈДЕ ДЕВОЈКА МУ

  ФРАНЦУЗИНКА НА ФЕЈСБУК БАРАШЕ ИРСКИ НАВИВАЧ КОЈ ГО ЗАПОЗНАЛА НА ЕВРОПСКОТО, ЈА НАЈДЕ ДЕВОЈКА МУ

  Големите фудбалски настани како Европското првенство во Франција се одлична можност за навивачи од целиот свет да се соберат на едно место, да се дружат меѓу себе и да се спријателуваат со локалните жители.
  Ирските навивачи го прават тоа најдобро и еден од нив изгледа оставил силен впечаток кај една Французинка, која се обиде да го пронајде, објавувајќи оглас на Фејсбук група популарна помеѓу Ирците.

  Во огласот со заедничка фотографија, Французинката вели дека не успеала да ги дознае името и деталите за контакт на ирскиот навивач и објаснува каде се сретнале

  Во огласот со заедничка фотографија, Французинката вели дека не успеала да ги дознае името и деталите за контакт на ирскиот навивач и објаснува каде се сретнале

  Еден од посетителите во групата го препозна момчето од фотографијата со Французинката, но, за негова несреќа, тоа беше неговата девојка.

  Девојка на ирскиот навивач вели дека е чудно вака да го види нејзиното момче

  Девојка на ирскиот навивач вели дека е чудно вака да го види нејзиното момче

  Неговите другари потоа се обидоа да го спасат, измислувајќи изговори, но девојката не беше задоволна од објаснувањата.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира