Таг: Ирска

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ЦЕЛАТА ИРСКА ВЛАДА ОДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ЗАШТО МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО Е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

ЦЕЛАТА ИРСКА ВЛАДА ОДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ЗАШТО МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО Е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Целата ирска влада ќе оди во самоизолација откако министерот за здравство Стивен Донели имал позитивен тест за коронавирус. Од исти причини, и ирскиот ...
ШЕФОТ НА ИРСКИОТ ТУРИЗАМ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ОТИШОЛ НА ОДМОР ВО ИТАЛИЈА

ШЕФОТ НА ИРСКИОТ ТУРИЗАМ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ОТИШОЛ НА ОДМОР ВО ИТАЛИЈА

Првиот човек на ирскиот туризам Мајкл Каули поднесе оставка откако отишол на одмор во Италија, спротивно на владините препораки да се избегнуваат сите ...
ЏОНСОН ПРЕДЛОЖИ ЦАРИНСКИ КОНТРОЛИ ВО ИРСКА ВО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ПЛАН ЗА БРЕГЗИТ

ЏОНСОН ПРЕДЛОЖИ ЦАРИНСКИ КОНТРОЛИ ВО ИРСКА ВО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ПЛАН ЗА БРЕГЗИТ

Последниот владин предлог за брегзит предвидува воведување царински проверки на границата на Ирска со Северна Ирска, што од Даблин веднаш беше опишано ...
ИРЕЦОТ КЕЛИ ЈА ДОНИРАШЕ ПРИВАТНАТА КОЛЕКЦИЈА НА АВИОНИ-МАКЕТИ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА НА АЕРОДРОМОТ ШЕНОН

ИРЕЦОТ КЕЛИ ЈА ДОНИРАШЕ ПРИВАТНАТА КОЛЕКЦИЈА НА АВИОНИ-МАКЕТИ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА НА АЕРОДРОМОТ ШЕНОН

Кога бил мал, Ирецот Мајкл Кели обожувал без престан да гледа како авионите полетуваат и слетуваат од најблискиот аеродром. Денес на 67 години, откако ...
ИРЦИТЕ ИЗГЛАСАА ДА СЕ СМЕНАТ СТРОГИТЕ ОДРЕДБИ ЗА АБОРТУС, ПРЕМИЕРОТ НАЈАВИ НОВ ЗАКОН ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА

ИРЦИТЕ ИЗГЛАСАА ДА СЕ СМЕНАТ СТРОГИТЕ ОДРЕДБИ ЗА АБОРТУС, ПРЕМИЕРОТ НАЈАВИ НОВ ЗАКОН ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА

Граѓаните на Ирска се изјаснија дека сакаат промена на строгите одредби за абортус. На рефендумот 69,4 отсто од граѓаните гласале дека сакаат се укине ...
РЕФЕРЕНДУМ ВО ИРСКА ЗА ПРОМЕНИ НА СТРОГИТЕ ОДРЕДБИ ЗА АБОРТУС

РЕФЕРЕНДУМ ВО ИРСКА ЗА ПРОМЕНИ НА СТРОГИТЕ ОДРЕДБИ ЗА АБОРТУС

Граѓаните на Ирска денеска на референдум се изјаснуваат дали се за промени на одредбите за абортус. Околу 3,2 милиони Ирци, треба да се изјаснат дали ...
РЕФЕРЕНДУМ ВО ИРСКА ЗА ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈА НА ЗАКОНОТ ЗА АБОРТУС

РЕФЕРЕНДУМ ВО ИРСКА ЗА ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈА НА ЗАКОНОТ ЗА АБОРТУС

Ирската влада вчера одобри референдум за да се олабават строгите закони за абортус, со кои што пред 35 години католичкото мнозинство во земјата во уст ...
ИРСКА ГО ДОБИ ПРВИОТ ГЕЈ ПРЕМИЕР

ИРСКА ГО ДОБИ ПРВИОТ ГЕЈ ПРЕМИЕР

Синот на индиски имигрант, кој се откри дека е хомосексуалец  во 2015, ќе биде новиот премиер на Ирска, откако е избран за претседател на најголемата ...
ПАРИСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ГИ ОДЛИКУВАШЕ ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ

ПАРИСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ГИ ОДЛИКУВАШЕ ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ

Фудбалските навивачи на Ирска и Северна Ирска добија медали од париската градоначалничка Ан Идалго за примерно однесување за време на Европското првен ...
ФРАНЦУЗИНКА НА ФЕЈСБУК БАРАШЕ ИРСКИ НАВИВАЧ КОЈ ГО ЗАПОЗНАЛА НА ЕВРОПСКОТО, ЈА НАЈДЕ ДЕВОЈКА МУ

ФРАНЦУЗИНКА НА ФЕЈСБУК БАРАШЕ ИРСКИ НАВИВАЧ КОЈ ГО ЗАПОЗНАЛА НА ЕВРОПСКОТО, ЈА НАЈДЕ ДЕВОЈКА МУ

Големите фудбалски настани како Европското првенство во Франција се одлична можност за навивачи од целиот свет да се соберат на едно место, да се друж ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ