Таг: Ирска

1 214 / 14 НАПИСИ
„АКО НЕ СЕ ЗАБАВУВАТЕ, ЌЕ ГО СВРТАМ НАЗАД АВИОНОТ“, ПИЛОТ НА „РАЈАНЕР“ ИМ ПРИРЕДИ ШОУ НА ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ

„АКО НЕ СЕ ЗАБАВУВАТЕ, ЌЕ ГО СВРТАМ НАЗАД АВИОНОТ“, ПИЛОТ НА „РАЈАНЕР“ ИМ ПРИРЕДИ ШОУ НА ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ

Ирските фудбалски навивачи, коишто патуваа на Европското првенство за натпреварот со домаќинот Франција, имаа ретка можност да уживаат во шегите на ни ...
„МАГИЧЕН МОМЕНТ“, ФРАНЦУЗИНКАТА НА КОЈА НАВИВАЧИ И ПЕЕЈА СЕРЕНАДИ ПРОГОВОРИ ЗА ИСКУСТВОТО

„МАГИЧЕН МОМЕНТ“, ФРАНЦУЗИНКАТА НА КОЈА НАВИВАЧИ И ПЕЕЈА СЕРЕНАДИ ПРОГОВОРИ ЗА ИСКУСТВОТО

Карла Ромера, младата Французинка од виралното видео во кое ирски навивачи и пеат серенади, проговори за искуството за „Дејли Мејл“. Англискиот ...
ДОДЕКА ДРУГИТЕ СЕ ТЕПААТ, ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ ИМ ПЕАТ СЕРЕНАДИ НА ЛОКАЛНИТЕ ДЕВОЈКИ

ДОДЕКА ДРУГИТЕ СЕ ТЕПААТ, ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ ИМ ПЕАТ СЕРЕНАДИ НА ЛОКАЛНИТЕ ДЕВОЈКИ

Ирските навивачи се целосна спротивност од нивните соседи Англичаните и уште еднаш ги освоија домаќините на големите фудбалски натпреварување со своет ...
НАЈЗГОДНИТЕ НАВИВАЧКИ БЕА НА „СТАД ДЕ ФРАНС“ ЗА ШВЕДСКА-ИРСКА

НАЈЗГОДНИТЕ НАВИВАЧКИ БЕА НА „СТАД ДЕ ФРАНС“ ЗА ШВЕДСКА-ИРСКА

Натпреварот помеѓу Шведска и Ирска во Париз, којшто заврши без победник 1:1, сигурно не беше една од поатрактивните пресметки на Европското првенство ...
1 214 / 14 НАПИСИ