БОНБОНИ ВО ОБЛИК НА МАЛ ПЕНИС ДОБИЛА ГЕРМАНСКАТА КРАЈНОДЕСНИЧАРСКА ПАРТИЈА ОТКАКО ГИ НАРАЧАЛА ДА ЛИЧАТ НА НЕЈЗИНОТО ЛОГО

  БОНБОНИ ВО ОБЛИК НА МАЛ ПЕНИС ДОБИЛА ГЕРМАНСКАТА КРАЈНОДЕСНИЧАРСКА ПАРТИЈА ОТКАКО ГИ НАРАЧАЛА ДА ЛИЧАТ НА НЕЈЗИНОТО ЛОГОАФД планирала да им дели бонбони на потенцијалните гласачи во Долна Саксонија (Фото: Твитер)

  Промотивната кампања на крајнодесничарската партија Алтернатива за Германија (АФД) за претстојните регионални избори не доби поттик каков што очекуваше.

  АФД планирала на потенцијалните гласачи во Долна Саксонија да им дели гумени бонбони во облик на партиското лого, но излезе дека личат на мали пениси.

  Фотографии од бонбоните ги објави еден новинар откако му биле испратени од член на партијата. Логото на АФД претставува црвена стрелка свртено надесно, што не било доловено со дизајнот на бонбоните.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира